Yaz Mevsiminin Özellikleri Nelerdir?

--- Sponsor Reklamlar ---

Dünyada görülen dört mevsimden birisi olan yaz ayı, en sıcak mevsimdir. Güneş ışınları Kuzey Yarım Küre’ye dik gelmeye başladığı zamanda bu yarım kürede yaz mevsimi görülür. Yaz aylarında en uzun günler görülmektedir. Kuzey Yarım Küre’de 21 Haziran ile 22 Eylül arasında, Güney Yarım Küre’de ise 22 Aralık ile 21 Mart arasında güneş ışınları dik ve dike yakın açılarla gelmektedir. Bu yüzden yaz mevsimi güneş ışınlarına bağlı olarak dik gelen zamanlarda görülmektedir. Yaz mevsiminde insanlar genelde vaktini tatil yaparak ve eğlenerek geçirirler. Ülkenin ihtiyaç duyduğu arpa, mısır, buğday, yulaf gibi tahıllar yaz aylarda elde edilmektedir. Yaz mevsimde tabiatın güzelliklerini fark etmek ve gezmek için güzel bir mevsimdir. Ayrıca sağlık için gerekli olan D vitamini yaz aylarda bünyemize kazandırabiliriz. Güneş ışınları insan vücudunda olan birçok hastalığı yok eder ve insanların iyileşmesinde etkilidir. Ancak güneş altında fazla kalmakta büyük oranda zararlıdır. Birçok insan yaz aylarında sıcaklar nedeniyle beyin kanaması geçirmektedir. Bu yüzden yaz mevsiminde aşırı sıcaklıklardan kendinizi korumanız gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Matematik Nedir Kim Tarafından Bulundu? başlıklı makalemizde matematiği kim buldu, matematiğin tanımı ve matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: yaz mevsiminin özellikleri, yaz mevsimi özellikleri, yaz mevsiminin özellikleri nelerdir, yaz mevsimi, yaz mevsimin özellikleri, yazın özellikleri, yaz mevsiminin özellikleri kısaca, yaz ayının özellikleri, yaz özellikleri, yaz ın özellikleri

lussio

Gezer, tozar boş vakit buldukça da yazar.

Yaz Mevsiminin Özellikleri Nelerdir? (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. çok güzel yazmışsınız.çok teşekkür ederim.bende şunu sizlere arz ediyorum:
    Yazın Özellikleri

    Yaz, en sıcak mevsimdir. Kuzey Yarım Küre’de en uzun günler yazda gerçekleşir. Dünya ısıyı depo ettiği için en sıcak günler genellikle yaklaşık iki ay sonra ortaya çıkar. Sıcak günler Kuzey Yarım Küre’de 21 Haziran ile 22 Eylül arasında, Güney Yarım Küre’de ise 22 Aralık ile 21 Mart arasındadır.

  2. Ben beğendim ama bence üsteki resmi değiştirin çünkü herkez onu kullanıyor.Daha dolu resim var zaten.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın