Yayaların Uyması Gereken Trafik Levhaları, İşaretleri ve Anlamları Nelerdir

Yayaların Uyması Gereken Trafik Levhaları, İşaretleri ve Anlamları Nelerdir  sorularının yanıtlarını kısaca açıklamak istiyoruz.

Trafikte  Uyulması gereken Yaya trafik işaretlerinin hangileri olduğunu ve  ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Eğer Sizde trafikte yaya olarak bulunuyorsanız yayalar için hazırlanmış olan trafik işaretleri resimlerinin anlamlarını ve açıklamalarını bilmeniz lazımdır. Peki yaya trafik işaretleri resimleri ne demektir ve ne anlama gelir?

TRAFİKTE YAYALARI İLGİLENDİREN TRAFİK İŞARETLERİ

YAYA GEÇİDİ:

Bu levha sürücülere dönük hazırlanmış olan tehlike uyarı işaretidir. Yaya geçidine yaklaşmak üzere olunduğunu bildirir ve yayalar bu levhanın bulunmuş olduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler. Sürücülerde hızlarını azaltmak zorundadırlar.

OKUL GEÇİDİ:

Aynı Yaya geçidi levhası gibi bu levha da sürücülere dönük olarak hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir.Bu Levhayı Görüldüğünde Okul geçidine yaklaşıldığını bildirir ve öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler.

YAYA GEÇİDİ LEVHASI:

Yaya geçidi levhası, sürücülerin yavaşlamalarını ve hızlarını azaltmalarını ayrıca kurallara uygun bir şekilde karşıdan karşıya geçen yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini gösterir. Yayalar da bu levhanın bulunduğu yerlerden geçebilirler.

OKUL GEÇİDİ LEVHASI:

Okul geçidi levhası, sürücülerin bu levhayı gördüklerinde hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun bir biçimde karşıdan karşıya geçen öğrencilere ilk geçiş hakkını vermelerinin lazım olduğunu gösterir. Öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden güvenli bir şekilde karşıya geçebilirler.

Trafik İşaretleriRenkli Trafik Bilgi Eğitimi Sayfaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir