Van TOKİ Evleri 2017

Van Toki Projeleri 2016

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

istanbul toki konutları

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz Vanda Toki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2016 Yılında Vanda Toki Projelerinin devam ettiği yerlerin başında özellikle TOKİ Bostaniçi ve Erçiş Afet Konutları gelmektedir. Merkez Kevenli TOKİ Projesinde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki yüzlerce aile kentsel dönüşüm ile yeni ve güvenli konut sahibi olmaktadır. Ayrıca  Van şehir merkezinde devam eden  projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki Vanlılar için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Renkli Sitem olarak önümüzdeki dönemde özellikle şu bölgelerde TOKİ Projelerinin yapılmasının mantıklı olacağını düşünmekteyiz.

Vanda TOKİ Projesi Devam Eden ve Tamamlanan Yerler

  • Van Bostaniçi Afet Bölgesi Toki  Konut Uygulaması
  • Merkez Kevenli Konut Uygulaması
  • Erçiş Konu Uygulaması ( Afet Konutlar)
  • Karpuzalan Afet Konutları

Vanda Yeni  TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

  • Merkez Kevenli Projesi Yeni Etaplar
  • Erciş Afet Konutları Yeni Etaplar
  • Van Bostan İçi Afet Bölgesi Yeni Etaplar
  • Ayrıca Başkale, Gürpınar ve Edremit ile Erçiş İlçelerinde Yeni Projelerin yapılması mantıklı olabilir.

Bölgelerinde yeni projelerin yapılma ihtimali olabilir. Bu durum sayesinde hem alt orta gelir seviyesi vatandaşlarımız çağdaş konutlarda yaşama şansına sahip olacaktır, hemde bu bölgelerde arsa ve konut yatırımı yapanlar karlı olacaktır.

Van  Toki Konut Projelerinde Alt ve Orta Gelir Seviyesinde TOKİ Konut Fiyatları  75 000 ile 150 000 Lira arasında bulunmaktadır.

Serdar YILDIRIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir