Van TOKİ Evleri 2014

Sponsorlu Bağlantı

serdarhan tarafından 17 Mart 2013 tarihinde yazılmıştır.
istanbul toki konutları

Van Toki Projeleri 2014

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

istanbul toki konutları Van TOKİ Evleri 2014

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz Vanda Toki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2013 Yılında Vanda Toki Projelerinin devam ettiği yerlerin başında özellikle TOKİ Bostaniçi ve Erçiş Afet Konutları gelmektedir. Merkez Kevenli TOKİ Projesinde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki yüzlerce aile kentsel dönüşüm ile yeni ve güvenli konut sahibi olmaktadır. Ayrıca  Van şehir merkezinde devam eden  projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki Vanlılar için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Renkli Sitem olarak önümüzdeki dönemde özellikle şu bölgelerde TOKİ Projelerinin yapılmasının mantıklı olacağını düşünmekteyiz.

Vanda TOKİ Projesi Devam Eden ve Tamamlanan Yerler

 • Van Bostaniçi Afet Bölgesi Toki  Konut Uygulaması
 • Merkez Kevenli Konut Uygulaması
 • Erçiş Konu Uygulaması ( Afet Konutlar)
 • Karpuzalan Afet Konutları

Vanda Yeni  TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

 • Merkez Kevenli Projesi Yeni Etaplar
 • Erciş Afet Konutları Yeni Etaplar
 • Van Bostan İçi Afet Bölgesi Yeni Etaplar
 • Ayrıca Başkale, Gürpınar ve Edremit ile Erçiş İlçelerinde Yeni Projelerin yapılması mantıklı olabilir.

Bölgelerinde yeni projelerin yapılma ihtimali olabilir. Bu durum sayesinde hem alt orta gelir seviyesi vatandaşlarımız çağdaş konutlarda yaşama şansına sahip olacaktır, hemde bu bölgelerde arsa ve konut yatırımı yapanlar karlı olacaktır.

Van  Toki Konut Projelerinde Alt ve Orta Gelir Seviyesinde   75 000 ile 150 000 Lira arasında bulunmaktadır.

Serdar YILDIRIM

Bir önceki yazımız olan Enpara.com Nedir Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Enpara, Enpara nedir ve Enpara.com hakkında bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: toki, van tokı evlerı, van toki fiyatları, van toki evleri fiyatları, van erciş afet evleri, van edremit toki fiyat listesi, van toki fiyat listesi, 2014 toki evleri, edremit toki fiyatları, van toki
Sponsorlu Bağlantı
2 sene önce yazılmıştır.
"Van TOKİ Evleri 2014" bu yazı 17 Mart 2013 tarihinde saat 22:34 sularında "Ekonomi" kategorisinde yayınlanmış olup "serdarhan" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 6.718 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

   Arama Kutusu

   DMCA.com
  Sitemizdeki Tüm Makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında Koruma Altında Olup; Kaynak Gösterilerek Dahi Tamamının veya Bir Kısmının İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Tüm Makalelerimiz Özgün İçerik Olup; Yazarlarımız Tarafından Kaleme Alınmaktadır. Sitemizden yararlanan tüm kullanıcılar Kullanım Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır.
  Sitemap | Sitemap İmage | Ping
  Önceki yazıyı okuyun:
  post-24-1211404765
  2014 Yılı İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalıdır?

  Kapat