-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları

Trafik Lambası Renklerinin Anlamları, Trafik İşaretlerinin Anlamları Nelerdir, Trafik Lambasındaki Hangi Ne  anlama gelir,Trafikte, Trafik Lambası Sarı, Kırmızı ve Yeşil Yandığında Ne Yapmamız Gerekiyor Sizlere kısaca açıklamak istiyoruz. 

Kırmızı Işık

Trafik Lambasının Kırmızı Yanması Durumu, Yolun trafik akışına kapalı olduğunu bildirir. Lambanın Kırmızı Yandığı Tarafta Trafik Akışını Durması Gerekmektedir. Eğer Aksini gösteren bir işaret bulunmuyorsa hiç bir yöne hareket etmemek gerekir ve sürücülerin beklemesi gerekir.

trafik lambasi Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları

Yeşil Işık

Trafik Lambasının Yeşil Yanması Durum, Yolun trafik akışına açık olduğunu bildirir. Eğer Aksini gösteren bir işaret yoksa Lambanın Yeşil Yandığı tarafa durmadan geçilir. Bu ışık yandığında sürücüler dönüş kurallarına uymak kaydıyla sağa ve sola dönüşlerini tamamlayabilirler.

Sarı Işık

Trafik Lambasının Sarı Yanması Durumunda, Bu renk trafikte Uyarı anlamında olup, kırmızıdan sonra yanarsa yolun trafiğe açılmak üzere yada yeşilden sonra yanarsa da yolun trafiğe kapanmak üzere olduğunu bildirir.

Renkli Media & Trafik Bilgi Portalı

Bir önceki yazımız olan Sözlü İletişim Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Renkli Sitem: trafik lambas, trafik ışığı ve renklerinin anlamı, trafik lambaları ve anlamları, trafik ışıkları ve anlamları, trafik lambası, trafik lambasindaki işiklarin anlamlari, trafik lambası işareti, trafik ışıkları anlamları, trafik ışıklarında süreklı kırmızının yanması, trafik lambaları diyeti

Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları serdarhan tarafından 21 Ekim 2013 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Kapat
Facebook Grubumuza Katılın!