---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Trafik Lambası Renklerinin Anlamlarıİşaretleri Renk ve Anlamları

serdarhan 21 Ekim 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Trafik Lambası Renklerinin Anlamları, Trafik İşaretlerinin Anlamları Nelerdir, Trafik Lambasındaki Hangi Ne  anlama gelir,Trafikte, Trafik Lambası Sarı, Kırmızı ve Yeşil Yandığında Ne Yapmamız Gerekiyor Sizlere kısaca açıklamak istiyoruz. 

Kırmızı Işık

Trafik Lambasının Kırmızı Yanması Durumu, Yolun trafik akışına kapalı olduğunu bildirir. Lambanın Kırmızı Yandığı Tarafta Trafik Akışını Durması Gerekmektedir. Eğer Aksini gösteren bir işaret bulunmuyorsa hiç bir yöne hareket etmemek gerekir ve sürücülerin beklemesi gerekir.

trafik-lambasi

Yeşil Işık

Trafik Lambasının Yeşil Yanması Durum, Yolun trafik akışına açık olduğunu bildirir. Eğer Aksini gösteren bir işaret yoksa Lambanın Yeşil Yandığı tarafa durmadan geçilir. Bu ışık yandığında sürücüler dönüş kurallarına uymak kaydıyla sağa ve sola dönüşlerini tamamlayabilirler.

Sarı Işık

Trafik Lambasının Sarı Yanması Durumunda, Bu renk trafikte Uyarı anlamında olup, kırmızıdan sonra yanarsa yolun trafiğe açılmak üzere yada yeşilden sonra yanarsa da yolun trafiğe kapanmak üzere olduğunu bildirir.

Renkli Media & Trafik Bilgi Portalı

Bir önceki yazımız olan Sözlü İletişim Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Renkli Sitem: trafik lambas, trafik ışığı ve renklerinin anlamı, trafik ışıklarının anlamı, trafik ışıkları ve anlamları, Trafik Lambalarının anlamları, trafik lambasının anlamı, trafik lambaları ve anlamları, trafik lambası, normal trafik işigi yeşil okla kirmizi yanarsa, trafik lambası işareti

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap
Önceki yazıyı okuyun:
ef259da4-5605-40b2-bee0-4185628953a7
Hidroliz Nedir?

Kapat