Sponsorlu Bağlantı

Teknolojinin Hayatımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Kısaca Nelerdir


Sponsorlu Bağlantı
 

teknolojik gelişmelerin hayatımıza getirdiği olumlu ve olumsuz etkileri, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin hayatımızdaki etkisi, teknolojik gelişmelerin olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir
Teknolojinin Hayatımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Kısaca Nelerdir, Hangileridir sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa bir biçimde açıklamak istiyoruz. 

Teknolojinin Pozitif Etkileri
Mal ve hizmetlerin üretimini arttırdı .
Teknolojik gelişmeler hem bir üretilen malların miktarını hem bir de insanları amaçlı yapılan hizmetlerinve kalitesi arttırır . Örnek olarak el tezgahlarından atölye çağdaş fabrikalara geçiş teknolojik makinalar yapımı destekler .

1_81128213_soru_isareti
Yeni iş sahaları oluşur
Teknolojik gelişmeler eşliğinde yeni iş sahalarını oluşturur . Örnek cep telefonu ve PC alanında meydana gelen gelişmeler eşliğinde yedek parça tamir vb sektörlerin gelişmesini tetiklemiştir . İnternet yeni bir sektör olarak karşımıza çıkar .
Daha çok yüksek bir yaşam standardı ortaya çıkar
Teknolojik gelimeler vatandaşlar amaçlı büyümek ve dünyaya açılmak buna benzer imkanlar sunar insanların pazar kapasitesi büyür mevcut teknolojik gelişmeler ve hizmetler yeni iş sahaları yeni kazançlar demektir . Tüm bu gelişmeler tüketimi arttırır buda insanların gelir yapılarına yansıyarak yaşam standartlarını yükseltir…
Mal ve hizmetleri üretmek amaçlı gerek kalan iş gücü miktarını azaltır .
Bu madde bilhassa gelişmiş ülkelerde bir avantaj olarak karşımıza çıkar çünkü bu ülkelerde işgücü sıkıntısı vardır bilhassa nüfus yapıları da dikkate alınırsa avantajdır . İş gücü sıkıntısı kalan yerlerde yapımı desteklemek amaçlı mevcut teknolojik gelişmeler yapımı hızlandırır iş gücü açığını kapatarak yapımı destekler . .
Teknolojinin Aksi Etkileri
Çevre sorunları
Teknolojik gelişmeler eşliğinde yeni çevre sorunlarına yol açar . Çabuk üretim eğer ki mevcut kalite ortamını oluşturamazsa eşliğinde çevre kirliliği naturel dengenin bozulması buna benzer neticeler doğurur .
İşsizlik
Ülke nüfus yapısı düşünüldüğünde kalabalık nüfus yapısına sahip ülkelerde teknolojik gelişmeler eşliğinde işgücü açığını kapatarak işsizliğe yol açar . Tekrardan bölgelerdeki teknolojik gelişmeler ve göç sonrasında mevcut bölge göç eden nüfusu kaldıramaz sonuç tekrardan işsizliktir .
Doğal kaynakların tükenmesi
Teknolojik gelişmeler seri yapımı destekler insanların yaşam standartları amaçlı üretilen ürünler tüketimi hızlandırır . Tüm bu üretim faaliyetleri amaçlı kullanılan naturel kaynakların ek olarak çabuk ve ek olarak birçok kullanılması dünyadaki naturel kaynak rezervini hızlandırır . Yakıt üretimindeki yükseliş naturel gaz tüketimi yeşil alanların orman alanlarının tahrip edilmesi örnek verilebilir .
Sosyal ve psikolojik sorunlar
Hızlı gerçekleşen teknolojik gelişmeler toplumun bu teknolojik gelişmelere yak uyduramaması farklı psikolojik sıkıntıları eşliğinde getirir . Örnek web kullanıcıların bunu saplantı haline getirip gününün büyük bölümünü PC en başında geçirmesiCinnet geçirme vakalının artması

 Renkli Media & Vikipedi 

Bir önceki yazımız olan Mitoz ve Mayoz Bölünme Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Renkli Sitem: teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri kısaca, teknolojinin olumsuz yönleri maddeler halinde, teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri maddeler halinde, teknolojinin hayatımızdaki olumlu ve olumsuz etkileri, teknolojinin olumsuz yönleri kısaca, teknolojik gelişmelerin hayatımızdaki olumlu ve olumsuz etkileri kısaca özeti, teknolojinin hayatımızda olumlu ve olumsuz etkileri, teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri, teknoloji hayatımızda olumlu etkileri nelerdi, teknolojinin hayatımıza olumlu etkisi madde madde

Teknolojinin Hayatımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Kısaca Nelerdir serdarhan tarafından 20 Eylül 2013 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Teknolojinin Hayatımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Kısaca Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
1 response to “Teknolojinin Hayatımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri Kısaca Nelerdir”
  1. yaren diyor ki:

    güzel

Sende Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Kapat
Facebook Grubumuza Katılın!