TBMM Ne Zaman Kuruldu Üyeleri Nasıl Seçiliyor?

Sponsorlu Bağlantı

lussio tarafından 19 Nisan 2013 tarihinde yazılmıştır.
Türkiye-Büyük-Millet-Meclisi-TBMM

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 20 Nisan 1923 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bu sayede artık yönetime halktan kişiler katılacak ve ülkeyi hep birlikte yönetecek bir bürokrasi ve yönetim biçimine geçilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kısa adı ise TBMM olarak söylenir. Üyeleri halk tarafından seçilmektedir. Seçim zamanlarında illerin nüfusuna göre her ilden birçok kişi milletvekilliğine adaylığını koyar. Bu sayede halk oy kullanarak yönetime getirmek istediği adayı kendisini seçer ve ülkemizin dört bir yanında seçilen milletvekilleri mecliste yerini almış olurlar. Bu şekilde devleti yönetecek ve kararlar alarak stratejik kararlar verecek kişiler bir araya gelir. Türkiye Büyük Millet Meclisi içerisinde ise görev dağılımı olmaktadır. Bu milletvekilleri içerisinde iktidar parti içerisinde bir kişi Başbakan olarak yönetme hakkını elde eder. Burada oluşturulan taslak ve kararlar meclisten geçerse uygulamaya konulur. Başbakanın dışında ise meclis başkanı ve diğer görevliler mecliste bulunan milletvekilleri sayesinde seçilir. Bakanlıklara genelde iktidarın seçmiş olduğu kişiler katılarak devleti yönetirler.

Bir önceki yazımız olan Atmosfer Nedir? başlıklı makalemizde atmosfer alper d, atmosfer kaç km ve atmosfer kalınlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: , tbmm ne zaman açıldı, tbmm meclisine kimler nasıl seçilebilir, başbakan nasıl seçilir, meclis başkanı nasıl seçilir, tbmm meclisine kimler nasıl seçilir, tbmm kim kurdu, TBMM ni kim kurdu, tbmm yi kim seçer, büyük millet meclisini kim kurdu
Sponsorlu Bağlantı
2 sene önce yazılmıştır.
"TBMM Ne Zaman Kuruldu Üyeleri Nasıl Seçiliyor?" bu yazı 19 Nisan 2013 tarihinde saat 23:59 sularında "Eğitim" kategorisinde yayınlanmış olup "lussio" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2.215 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

   Arama Kutusu

   DMCA.com
  Sitemizdeki Tüm Makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında Koruma Altında Olup; Kaynak Gösterilerek Dahi Tamamının veya Bir Kısmının İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Tüm Makalelerimiz Özgün İçerik Olup; Yazarlarımız Tarafından Kaleme Alınmaktadır. Sitemizden yararlanan tüm kullanıcılar Kullanım Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır.
  Sitemap | Sitemap İmage | Ping
  Önceki yazıyı okuyun:
  hıçkırık nedir nasıl geçer
  İnsanlar Neden Hıçkırırlar ?

  Kapat