Sakal Nasıl Çıkar?

Ergenliğe girmiş bir çok erkek sakallarının çıktığını gördüğünde mutlu olur. Sakalınızın çıkması testosteron hormonunuzun sağlanmasıyla aynı orantıya sahiptir. Sakal tam olarak yanak, çene ve boynunuzun bir kısmında bulunan kıl kökü hücrelerinin derinin üst kısmında kalan kısmına verilen isimdir.

Bir çok erkek ergenlikten bir süre sonra düzenli olarak sakallarının çıkmasına alışsa da bazılarında sakal çıkmaz. Bu halk arasında köselik olarak adlandırılan bir hastalıktır ve bir çok nedeni olabilir. Bunlar psikolojik veya fiziksel bir çok tedavi yöntemiyle düzeltilebilir.

Sakal problemi için insanlar arasında çok bilinen ve yaygın olan bir kaç yöntem vardır. Bunlar arasında ilk sırada yer alan yöntem dövülmüş sarımsağı sakal çıkmayan bölgeye sürüp masaj yaparak iyice derinin emmesini sağlamaktır. Ayrıca tıraş köpüğüyle ve kaliteli bir tıraş bıçağıyla sakal çıkıyormuş gibi tıraş olmakta pek çok kez karşılaşabileceğiniz bir tavsiyedir. Bazı insanlarsa size ters yönde tıraş olmanızı tavsiye eder. Sakalın çıkış yönüne ters uygulanan kesim işlemi yani aşağıdan yukarı doğru tıraş bıçağıyla tıraş olmak sakallarınızın çıkışını ve yönünü kötüleştirir. Ayrıca sert ve gür bir sakala sahip olmanızı sağlar. Fakat bu durum ileride sizin için zor ve sık tıraş olma zorunluluğu getirir. Bu yöntem pek sağlıklı değildir.

4 thoughts on “Sakal Nasıl Çıkar?

  1. Yüzde Sakal Nasıl Çıkar ve en önemlisi dökülen sakallar nasıl çıkarılır bunu anlatabilirmisiniz.

    1. Bu yöntem oldukça etkili bir yöntemdir ilk önce yüzünüzü jilet ile sakal varmış gibi jiletle tras olun sonra yüzünüzü yıkayın sonra buzu suratınıza sürün sonrasında sarmısağı ezip suyu ile sakal ve bıyık çıkmasını istediğiniz yere sürün yakarama dayanın bunu haftada en fazla 2 kere yapın ve yarım saat bekleyin sonra yıkayın ve her gün sakalınız varmış gibi bileti aşşağı çekerek traş olun;)

  2. Arkadaşım önermişti. Bende 1,5 aydır Biomen şampuanını kullanıyorum. Çok memnunum. % 100 saç çıkmasını sağlıyor. kesin çözüm. Zaten aylnızca erkekler için tasarlanmış ve klinik çalışmaları yapılmış bir ürün. Sakalda da işe yarayacağını düşünüyorum. Ciddi anlamda çok etkili.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir