Sponsorlu Bağlantı

Ppm Nedir ?


Sponsorlu Bağlantı
 

Ppm’nin açılımı parts per million olarak açılmaktadır. PPM, milyon’un içinde bulunan bir parçacacık olarak ifade edilmektedir. Yakıttaki çok düşük olan konsantrasyonda bulunan madde ve maddeleri ifade etmek için kullanılmaktadır. Bir kg , yakıtta mg cinsinden kükürt miktarını göstermektedir. Ozon tabakasının su ve hava konsantrasyonuda ppm yani parts per million olarak ifade edilmektedir. Örneğin havada bir ppm, yaklaşık olarak ifade edilmek istenirse, 2,1 mgr /m3 ozona eşit olmaktadır. Bunlara ek olarak ppm, yirmi dört bit renkli resim uzantısı olarak da ifade edilmektedir. Dosya küçültme ve dosya sıkıştırma yöntemi kullanımadığı için boyutu çok fazla büyüktür. Bu sebeplerden dolayı aşırı büyük olan resimlerde kullanılması mümkün bulunmamaktadır. Tüm bunlara ek olarak da printerlarda da ppm diye bir kavram bulunmaktadır. Bu kavramın açılımı ise page per minute olarak ifade edilmektedir. Ppm yani page per minute olarak ifade edilen kavram printerlerin hız birimini ifade etmektedir. PPM yani printerlerin hız birimi, yazıcının bir dakika içinde kaç adet sayfa çıktı aldığını ifade etmektedir. Özellikle yazıcı alacak insanlar ve hızlı bir yazıcıya ihtiyaç duyan insanlar bu konuya dikkat etmesi gerekir. Çünkü bir yazıcının bir dakika içinde yazabildiği sayfa sayısı o yazıcının hızını ve verimini ifade edebilmektedir.  Hızlı yazıcı alacak insanlar bu konuda farklı yazıcıları karşılaştırma yöntemi ile kendine uygun yazıcıyı seçebilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Romantik Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir? başlıklı makalemizde ilginç yatak odaları, romantik yatak odaları ve yatak odası dizayn etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: , , PPM NASIL HESAPLANIR, , ppm hesaplaması, ppm ve ppb, ppm tanimi, 1 ppm nedir, ppm ppb dönüşümü, ppm örnekleri

Ppm Nedir ? lussio tarafından 20 Ağustos 2013 tarihinde , Nedir? kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
İletişim

Sende Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Kapat
Facebook Grubumuza Katılın!