-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Nevşehir’in Tarihi ve Turistik Yerleri


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Nevşehir’in Tarihi ve Turistik Yerleri

deyince aklımıza gelen ilk yer, Peri Bacaları’dır. Ülkemizde en çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan peri bacalarını giderek sizlerde ziyaret edebilir ve bu güzelliği daha yakından görebilirsiniz. Bu yerleri görebilmek için balon kiralayabilir ve gökyüzünde süzülerek bu güzelliği yakından görebilirsiniz. Ayrıca ilinin tarihi alanları bunlarla sınırlı değildir. Bunun dışında ziyaret edebileceğiniz bazı yerler bulunmaktadır. Bu yerler içerisinde ziyaret edebileceğiniz müzeleri isimler: Müzesi, Ürgüp Müzesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Hacı Bektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’dir. Ziyaret edebileceğiniz kiliseler ise; Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise, Tokalı Kilise, Aziz Basil Şapeli, Rahibeler ve Rahipler Manastırı, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çavuşun Kilisesi, Aziz Jean Kilisesi, Çavuşun Kilisesi, Azize Catherine Şapeli, Kırk Şehitler Kilisesi, Tağar (St. Theodore) Kilisesi, Pancarlı Kilisesi, Tatlarin Kilisesi gezebileceğiniz kiliselerdir. Bunların dışında Mazı Yer altı Şehri, Kaymaklı Yer altı Şehri, Özlüce Yer altı Şehri, Derinkuyu Yer altı Şehri, Açıksaray Yer altı Şehri gezebileceğiniz diğer yerlerdir.

Bir önceki yazımız olan Eskişehirde Gidilecek Eğlence Mekanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Renkli Sitem: nevşehir\in turistik yerleri, ve turistik yerleri, nevşehir\in tarihi ve turistik yerleri, Nevşehir ilimizde bulunan tarihi ve turistik yerler ingilizce anlatım, nevşehirdeki turistlik yerler, nevşehirdeki turistik yerleri, nevşehirdeki en özel gezilecek yerler, nevşehir tarihive turistik yerleri, ve turistik yerleri ingilizce, nevşehir in turistik alanı

Nevşehir’in Tarihi ve Turistik Yerleri lussio tarafından 2 Şubat 2013 tarihinde , Türkiye Gezi Rehberi kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Nevşehir’in Tarihi ve Turistik Yerleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Kapat
Facebook Grubumuza Katılın!