Sponsorlu Bağlantı

Nasıl Pilot Olunur?


Sponsorlu Bağlantı
 

Askeri Pilot Nasıl Olunur, Sivil Pilot, Türk Hava Yolları THY de nasıl pilot olunur gibi soruların yanıtlarını sizlere vermek istiyoruz. Öncelikle askeri pilot olabilmeniz için Türk Hava Kuvvetleri Bünyesinde Harp Okulunu Okuyup verilen eğitimleri başarı ile tamamlamanız lazımdır.

Ülkemizde bugün havacılıkla ilgili birçok pilotaj okulu bulunmaktadır. Her okulun kendine özgü kuralları vardır. 18 yaşını bitirmiş olmanız ve sağlık raporu almanız gerekiyor. Bu hastaneler test edilmiş kurallı hastaneler olması gereklidir. Ayrıca bu hastanelerden pilot olabilir ve kusur yoktur raporu almanız şarttır. Bu aşamadan sonra hususipilot lisansı eğitimine başlayabilirsiniz. 50 saat ve 80 saatlik bir eğitime tabi tutulacaksanız.

nasıl pilot olunur

Eğitim sonucunda Ulaştırma Bakanlığı tarafından pilot lisansı almaya hak kazanıyorsunuz. Daha sonra uçuş hakkı elde etmiş olacaksınız. Daha sonra ticari pilot lisansı alabilir ve belirli bir süre doldurarak eğitimi almanız gereklidir. Pilotluk eğitimini Ulaştırma Bakanlığı tarafından tescil edilmiş yerlerde verilir. Uçuş okullarının geniş çaplı denetlemeleri olmaktadır. Ülkemizde İstanbul, Ankara, Samsun, Adana ve İzmir’de uçuş eğitimi verilmektedir. Ayrıca Eskişehir Anadolu Üniversitesi, uçuş eğitimini veren bir üniversitedir. Uçuş okullarının kendilerine ait özel uçakları bulunmaktadır. Bu okullar baştan denetleme yapılarak açılan okullardır. Kendilerine ait özel uçakları olmadan açamazlar. Burada çalışan elemanlar sertifikalı öğretmenlerdir.

2013 Yılında da güncel bilgiler burada.

Bir önceki yazımız olan Çorum TOKİ Evleri 2014 başlıklı makalemizde 2013, Çorum TOKİ Evleri ve Çorum Toki Projeleri 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: pilot nasl olunur, pilot nasıl olunur 2013, nasıl pilot olunur 2013, subay nasıl olunur 2014, askeri pilot nasıl olunur 2013, askeri pilot nasıl olunur, pilot nasil olunur ozeti

Nasıl Pilot Olunur? lussio tarafından 8 Mayıs 2013 tarihinde , Kariyer Fırsatları kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Nasıl Pilot Olunur? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!