Narkotik Polisi Nasıl Olunur

Emniyet teşkilatı bir çok farklı birimden oluşmaktadır. Bu birimler arasında en çok halkımızın dikkatini çekenler Özel Harekat Dairesi ve Çevik Kuvvet ve Teşkilatın Göz Bebeği diyebileceğimiz Emniyet Teşkilatının Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Gücü olan ve kendi alanında deneyimi ve cesareti ile  dünyanın en iyi Polis Gücü diyebileceğimiz KOM Şube Müdürlükleri Bünyesindeki Narkotik birimleri öne çıkmaktadır. Sizlere bu yazımızda Örgütlü suçlar, Mali Suçlar, Kaçakçılık , Bağımlılık Yapan Yasaklı Maddeler ve  Narkotik Suçlarla Mücadelede öne çıkan bu birimimiz hakkında bilgi vermek istiyoruz.

KOM Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele  Şube Müdürlükleri Çete suçları, Organize Suçlar, Mali Suçlar ve Uyuşturucu ile etkin müdahale etmek ve olası problemlerinin ortaya çıkmasını engellemek amacıyla 03.01.1980 tarihinde Kaçakçılık Daire Başkanlığı olarak  kurulmuştur daha sonra 25.5.2009 tarihinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı istimini almıştır.. Günümüzde polis olmak isteyen bir çok gencimizin idealinde özel harekat polisi olmak isteği olduğunu görmekteyiz. Bu yüzden sizlere bugün Narkotik Polisi Olmak İçin Ne Yapabiliriz kısaca açıklamak istiyoruz.

Narkotik Polisi Olmak İçin Gerekli Şartlar

  • Çevik Kuvvet Giriş Tarihi İtibarıyla 32 yaşından gün almamış olmak.
  • Kurs Başlangıç Tarihi İtibarıyla Asaletin Tastik Edilmiş Olması.
  • Son üç yıl içerisinde Kıdeme Müessir Ceza Almamış Olması
  • Gönüllük Esasına göre veya meslek içerisinde mimleme suretiyle uygun görülmüş olması
  • Etnik Lehçe Bilmesi Artı Bir Etsi Yapacaktır.
  • Sağlam Bir Fiziki Yapıya Sahip Olmalı .

Kaçakçılık (KOM)  Kursu Hakkında Bilgi

Kaçakçılık Kursu EGM Emniyet Genel Müdürlüğünce Belirlenen yer ve zamanda  verilen ve mesleğin şartlarının gerektirdiği tüm toplumsal müdahale eğitimlerinin verildiği 90 gün kadar süren bir süreç  sonunda Kaçakçılık (Narkotik) Polisi olunmaktadır.

Kaçakçılık (Narkotik) Polisi olarak görev yapmak isteyen herkes zorlu bir görevi gerçekleştirmek için kendini hazırlamış insanlardan oluşmaktadır.  Kaçakçılık (Narkotik) Polisi  Maaşları Ne Kadar diye soranlara söyleyeceğimiz Kaçakçılık (Narkotik) Polisleri çok yüksek maaş almıyorlar normal polis maaşı üzerinde 140 lira civarında bir artı tazminatları bulunmaktadır. Ancak yaptıkları operasyonel faaliyetler ölçüsünde bir miktar artı olduğunu belirtmek isteriz.

Bugüne kadar bir çok operasyonda görev alan ve başarılı olan, bir çok şehidi olan KOM Şube Polislerimize Allah Yardımcı olsun Diyoruz.

Serdar YILDIRIM

3 thoughts on “Narkotik Polisi Nasıl Olunur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir