---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Kavurma Nasıl Yapılır ?

serdarhan 23 Kasım 2012 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Resimli

Et , Et Kavurma Malzemeleri Nelerdir, Yapılışı Nasıldır sizlere açıklamak istiyoruz.

Et yemeden doymayan insanlarımız için en güzel tarif kavurma olsa gerek, sade lezzeti ile herkesin beğendiği kavurma kendi başına dahi büyük bir keyifle yenir. Yapılışı çok basit olarak görülen kavurma istenilen yumuşaklığa ve lezzete ulaşmadığı sürece beğenilmez. İlk olarak dikkat edilmesi gerekilen birkaç nokta vardır. Kavurmanın lezzeti içine eklenen suya bağlıdır ya da etin kendi suyunu bırakma miktarına. Et zaten kendi suyunu bırakacaktır üstüne su eklemek etin lezzetini bozacaktır yani başka bir deyişle ne kadar çok su eklerseniz kavurmanın lezzeti o kadar çok bozulur. Bu yüzden kavurma yaparken etin kendi kavurmasıyla kavrulmasına dikkat edilmeli dışarıdan su eklenmemelidir.
Kavurma yapmak için neler gerekli önce onları belirlemeliyiz. Normal dört kişilik bir aile için;
Malzemeler
1 kilogram kavurmalık kuş başı et
1 kaşık zeytinyağı
Karabiber, kekik ve tuz
Derin çelik bir tencereye yağınızı koyun ve ısınmasını bekleyin teflon tencereler kavurma yaparken önerilmez çünkü etiniz yapışır ve tencerenizi bozar. Yağınız ısındıktan sonra etinizi ilave edin ve karıştırın. Etiniz suyunu bırakmaya başladığında ağzını kapatın ve tekrar suyunu çekmeye başlayana kadar bekleyin. Tencereden buhar çıkmaya başlayınca karıştırın. Et pişerken tuz ilave etmeyin eti pişirmenizin bitmesine son 10-15 dakika kala tuzunuzu ve baharatlarınızı ekleyerek pişirin. Afiyetle servis edeceğiniz kavurmanız hazır.
Renkli Yemek Tariflerini Sitemizde Bulacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Analı Kızlı Köftesi Tarifi başlıklı makalemizde Analı Kızlı Köftesi Yapılışı, Analı Kızlı Malzemeleri ve Analı Kızlı Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: bozan kavurma tarifi, kavurma tarifi, et kavurması nasıl yapılır uzman tv, kavurma yapılışı, kavurmanın yapılışı, elazığ kavurması nasıl yapılır, kavurma nasıl yapılır, bozankavurma tarifi, , kavurma yanına ne yapılır

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap
Önceki yazıyı okuyun:
kompozisyon-300x167
Kompozisyon Nasıl Yazılır ?

Kapat