Kavşak Nedir?

Sponsorlu Bağlantı

lussio tarafından 16 Haziran 2013 tarihinde yazılmıştır.
kavsak_nedir

Kavşak Nedir, Kuralları, Hakkında Bilgi, Tanımı

Kavşak tanım anlamı olarak , iki ya da daha fazla kara yolunun kesişmesi ya da birleşmesi ile oluşan , ortak alanlara kavşak adı verilir . Başka bir tanım ile de akarsu ya da yol gibi giden şeylerin birleştikleri ya da kesiştiği yer olarak da bilinir . Kavşaklarda geçiş sırasında dikkatli olmak gerekir . Kavşakların geçiş kısmında trafik lambaları genel olarak bulunur . Bu ışıklarda kırmızı ışıkta beklemek sarı ışıkta hazır olmak ve de yeşil ışıkta geçmeye dikkat etmek gerekir . Ayrıca Kavşaklarda geçişte diğer yönden gelecek olan taşıtlara çok dikkat etmek gerekir . Çünkü o sırada kurala uymadan hızla gelen bir taşıt sizin geçmek için harekete geçtiğinizi , ya da ışığın yeşil yandığını görmedikleri taktirde ciddi kazalara neden olabilir hatta ölüm ile bile sonuçlanacak ciddi kazalara neden olabilir . Kavşaktan geçiş sırasında kavşak yönüne çok dikkat etmek gerekir .

kavsak nedir Kavşak Nedir?

 

Kavşağın ters yönüne girmek son derece tehlikeli olacaktır . Bu neden ile kurala dikkat etmek gerekir . Eğer kavşakta trafik ışıkları yok ise , bu durumda karşıdan gelen arabalara dikkat ederek kavşaktan dikkatli bir şekilde dönmek gerekir . Ayrıca eğer kavşakta trafik polisi bulunuyor ise de bu durumda trafik polisinin işaret ve de kurallarına dikkat etmek gerekir . Ayrıca Kavşaklar taşıt geliş ve de gidişine olanak verecek bir biçimde dolaşım şekline göre biçimlenmiş bir kent çizgisi adı verilir .

 

Bir önceki yazımız olan Romantik Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir? başlıklı makalemizde ilginç yatak odaları, romantik yatak odaları ve yatak odası dizayn etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: kavak, kavşaklarda nasıl davranılması gerekir, kavşak nedir, kavşak tanımı, kavşak, kavsaklarda nasil davranilmali, kavsaklarda nasil davranilir, kavşagın tanimi, kavsaklarda nasil davranilmalidir, kavşaklarda nasıl davranılmalı
Sponsorlu Bağlantı
1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Kavşak Nedir?" bu yazı 16 Haziran 2013 tarihinde saat 03:00 sularında "Nedir?" kategorisinde yayınlanmış olup "lussio" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5.000 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

   Arama Kutusu

   DMCA.com
  Sitemizdeki Tüm Makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında Koruma Altında Olup; Kaynak Gösterilerek Dahi Tamamının veya Bir Kısmının İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Tüm Makalelerimiz Özgün İçerik Olup; Yazarlarımız Tarafından Kaleme Alınmaktadır. Sitemizden yararlanan tüm kullanıcılar Kullanım Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır.
  Sitemap | Sitemap İmage | Ping
  Önceki yazıyı okuyun:
  Banko Asistanı Nedir, Ne İş Yapar
  Bankacı Nasıl Olunur?

  Kapat