İstanbul TOKİ Evleri 2016

TOKİ İstanbul Projeleri 2016

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz İstanbulda Toki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2016 Yılında İstanbulda Toki Projelerinin devam ettiği yerlerin başında özellikle TOKİ İstanbul Kayabaşı Projesi gelmektedir. Kayabaşı TOKİ Projesinde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki binlerce aile konut sahibi olmaktadır. Ayrıca Başakşehir ve Halkalıda Devam eden projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki İstanbullular için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Renkli Sitem olarak önümüzdeki dönemde özellikle şu bölgelerde TOKİ Projelerinin yapılmasının mantıklı olacağını düşünmekteyiz.

Anadolu Yakası TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

 • Maltepe
 • Kartal
 • Pendik
 • Tuzla
 • Ümraniye
 • Sultanbeyli
 • Kurtköy

Avrupa Yakası TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

 • Beylikdüzü
 • Arnavutköy
 • Büyükçekmece
 • Silivri
 • Esenyurt

Bölgelerinde yeni projelerin yapılma ihtimali olabilir. Bu durum sayesinde hem alt orta gelir seviyesi vatandaşlarımız çağdaş konutlarda yaşama şansına sahip olacaktır, hemde bu bölgelerde arsa ve konut yatırımı yapanlar karlı olacaktır.

İstanbul Konut Projelerinde Alt ve Orta Gelir Seviyesinde TOKİ Konut Fiyatları 120 000 ile 250 000 Lira arasında bulunmaktadır. Ayrıca Üst Gelir Seviyesi Projelerde 400 000 lira ile 650 000 Lira arası bedellerde konut sahibi olabilirsiniz.

Seydar YILDIRIM

 

 

5 thoughts on “İstanbul TOKİ Evleri 2016

 1. mrh tokının ıst avrupa yakasında yenı baslatılıcak olan porerjesı oldugunu duyduk dogrumudur bılgılendırın tskler

 2. Merhaba istanbul sultangazi habiplere toki gelicek denilıyo acaba dogpru mu bilgile ndirirseniz seviniriz

 3. Merhaba 2015 yılı içinde ve gelecek yıllarda ana dolu yakasında toki evleri satışları olacak mı, olacaksa şimdiden kayıt olma imkanımız var mı?

 4. merhaba,sn ilgili istanbul anadolu yakasında satılık projelerimiz varmı.ayrıca benim üzerime %50 oranında bir dükkan tapusu mevcut .bu durumda ben tokiden konut alabilirmiyim diğer istenen koşullara uygunum 1000-1500 tl arası taksit ödeyebilirim mülk değerinin %15-20 kadarını peşinat olarak verebilirim.lütfen beni bilgilendirip yardımcı olurmusunuz.saygılarımı sunar başarılarınızın devamını dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir