Islık Nasıl Çalınır ?

Sponsorlu Bağlantı

serdarhan tarafından 30 Kasım 2012 tarihinde yazılmıştır.
islik nasıl calınır

?

Yolları Nelerdir, ıslık Çalma Yöntemleri ve Kolay Islık Nasıl Çalınır Sorularını sizler için yanıtlamak istiyoruz.

Tepkilerimizi göstermek için kullandığımız değişik ama bir o kadar da zevkli yöntemlerden birisidir ıslık çalmak. İşaret dilinin kullanıldığı dönemlerden gününüze kadar gelmeyi başarmış, ilkel dönemlerden beri süre gelen bir kültür aslında ıslık çalmak. Düdük sesini andıran bu tuhaf ama sevimli ses tüm Dünya’nın ortak kullanım alanında yer alıyor. Yani ıslık çalmanın Türkçesi, İngilizcesi ya da Rusçası değil ortak bir sesi bulunuyor ve nereye giderseniz gidin aynı amaçlar için kullanılıyor.

Gelelim ‘Ben ıslık çalamıyorum’ diyenlere. Sanıldığı gibi atomu parçalamak tarzında bir şey değil; oldukça basit. Islık çalabilmek için malzemelerimiz eller ve ağız. İşe elimizi ıslık pozisyonuna getirmekle başlıyoruz. İlk olarak elimizi tamam derken kullandığımız şekle getiriyoruz; yani başparmağımızla işaret parmağımızı yuvarlak oluşturacak şekilde birleştiriyoruz. Bunu yaparken dudaklarımızı aralayarak ağzımızı da açmamız gerekecek. Birleştirdiğimiz parmaklarımızın şeklini hiç bozmadan ağzımıza götürüp dilimizin altına yerleştiriyoruz. Arkaya doğru dilimizi ittirirken ağzımızı kapatıyoruz; ama parmaklarımız aynı şekilde duruyor olmalı; bu arada ağzımızın tam kapanmadığına da şahit olacağız. Dilimiz ile parmaklarımızın arasındaki boşluğu ayarladıktan sonra istediğimiz kadar üfleyebiliriz. İlk üflemelerde olmaması gayet normal sakın pes etmeyin. Diliniz ile parmağınız arasındaki boşluğu doğru ayarladığınız an ıslığınızın sesi duyulacak; devam edin…

28958999 Islık Nasıl Çalınır ?

32156046 Islık Nasıl Çalınır ?

12054957 Islık Nasıl Çalınır ?

19377798 Islık Nasıl Çalınır ?

Bir önceki yazımız olan Sevgiliye Yazılmış Kısa Günaydın Şiirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Renkli Sitem: ıslık nasıl çalınır, ıslık çalma yöntemleri, nasıl ıslık çalınır, islik calma, ıslık calma teknikleri, ağızla ıslık nasıl çalınır, ıslık öttürme taktikleri, ağız ile ıslık çalma, slk nasl alnr, en kolay ıslık nasıl çalınır
Sponsorlu Bağlantı
2 sene önce yazılmıştır.
"Islık Nasıl Çalınır ?" bu yazı 30 Kasım 2012 tarihinde saat 07:42 sularında "Güncel" kategorisinde yayınlanmış olup "serdarhan" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 27.942 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. ol diyor ki:

   yaw çok zor yapamıyorum

  2. atfgasdg diyor ki:

   çok zor ölsem yapamam:(

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

   Arama Kutusu

   DMCA.com
  Sitemizdeki Tüm Makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında Koruma Altında Olup; Kaynak Gösterilerek Dahi Tamamının veya Bir Kısmının İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Tüm Makalelerimiz Özgün İçerik Olup; Yazarlarımız Tarafından Kaleme Alınmaktadır. Sitemizden yararlanan tüm kullanıcılar Kullanım Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır.
  Sitemap | Sitemap İmage | Ping
  Önceki yazıyı okuyun:
  araba boyası parlatma cilalama
  Araba Boyası Nasıl Parlatılır ?

  Kapat