Islık Nasıl Çalınır ?

ISLIK NASIL ÇALINIR?

Islık Çalma Yolları Nelerdir, ıslık Çalma Yöntemleri ve Kolay Islık Nasıl Çalınır Sorularını sizler için yanıtlamak istiyoruz.

Tepkilerimizi göstermek için kullandığımız değişik ama bir o kadar da zevkli yöntemlerden birisidir ıslık çalmak. İşaret dilinin kullanıldığı dönemlerden gününüze kadar gelmeyi başarmış, ilkel dönemlerden beri süre gelen bir kültür aslında ıslık çalmak. Düdük sesini andıran bu tuhaf ama sevimli ses tüm Dünya’nın ortak kullanım alanında yer alıyor. Yani ıslık çalmanın Türkçesi, İngilizcesi ya da Rusçası değil ortak bir sesi bulunuyor ve nereye giderseniz gidin aynı amaçlar için kullanılıyor.

Gelelim ‘Ben ıslık çalamıyorum’ diyenlere. Sanıldığı gibi atomu parçalamak tarzında bir şey değil; oldukça basit. Islık çalabilmek için malzemelerimiz eller ve ağız. İşe elimizi ıslık pozisyonuna getirmekle başlıyoruz. İlk olarak elimizi tamam derken kullandığımız şekle getiriyoruz; yani başparmağımızla işaret parmağımızı yuvarlak oluşturacak şekilde birleştiriyoruz. Bunu yaparken dudaklarımızı aralayarak ağzımızı da açmamız gerekecek. Birleştirdiğimiz parmaklarımızın şeklini hiç bozmadan ağzımıza götürüp dilimizin altına yerleştiriyoruz. Arkaya doğru dilimizi ittirirken ağzımızı kapatıyoruz; ama parmaklarımız aynı şekilde duruyor olmalı; bu arada ağzımızın tam kapanmadığına da şahit olacağız. Dilimiz ile parmaklarımızın arasındaki boşluğu ayarladıktan sonra istediğimiz kadar üfleyebiliriz. İlk üflemelerde olmaması gayet normal sakın pes etmeyin. Diliniz ile parmağınız arasındaki boşluğu doğru ayarladığınız an ıslığınızın sesi duyulacak; devam edin…

2 thoughts on “Islık Nasıl Çalınır ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir