Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkiler, Otlar Yiyecekler Nelerdir

Yumurtalıkları Çalıştıran ve Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkiler, Otlar Yiyecekler Nelerdir, Hangileridir Hakkında Bilgileri bu konuda bulacaksınız.

Hamile Kalmak için Ne Yapmalı Neleri Yemeli ? Hangi Bitkiler Otlar ve Yiyecekler Hamile Kalmayı Kolaylaştırır? Hamile Kalabilmek için Bitkisel  Çözüm Nedir?

Karanfil : Gebe kalmayı kolaylaştırır . Her gün yemeklerden hemen sonra edinilen bir karanfil hem bir ağzınızın güzel kokmasına hem bir de hormonlarınızın çalışmasına fayda . Hamilelikte rahimi kuvvetlendirir . Normal Doğum yapacak olanlar , doğuma bir ay kala her gün 1 çay bardağı ısısı yüksek suya 1 Karanfili 5 dakikalık demleyip içerlerse doğumları ek olarak pratik olur .

 

hamilelik elbise

Safran : Yumurtalıkları geliştirmede etkilidir . Gebe kalmayı kolaylaştırır . Ek Olarak sinirleri kuvvetlendirir . Yiyecek yeneceği gün üste serpilir . ( 0 . 5 Mg )

Şerbetçiotu : Bol Kadınlık Hormonu ihtiva eder . 1 Litre suya 30 Gr atılarak 10 dakikalık demlendirilir . Günde 3 – 4 bardak içilir . Ek Olarak güzel uyku verir .

Tarçın : Hormonları çalıştırır . Cinsel talebi artırır . Beyaz akıntıyı karşılar . Vücudun Dayanıklılığını artırır . 1 bardak suya , yarım kahve kaşığı atılıp içilebilir .

Nane : Gebe kalmayı sağlar . Kıtır olarak salatalara eklenerek yenebilir . 1 litre suya 10 Gr konarak demlenir , Bu karışım su adına içilebilir . Sancılı Regl Dönemlerinde Nane çayı rahatlatıcıdır .

Biberiye: Bütün hormon ve salgı bezlerinin Dengeli çalışmasını sağlar . Kansızlık vezafiyeti karşılar . Bilhassa hanımlarda beyaz akıntıyı keser .

Zahter : Cinsel gücü artırır . Zihin yorgunluğunu karşılar . Ruhen ve bedenen canlılık verir . Kekik buna benzer kullanılır . Toz durumunda yemeklerin üzerine serpilir

Papatya : Düzenli adet görmeyi sağlar . Hormon düzenleyicisidir . Günde 2 – 3 bardak içilir . 1 bir bardak suya 5 adet papatya ufalanıp 10 – 15 dakikalık demlenir .

Rezeryan : Hormon Düzenleyicisidir . Gebe Kalmaya Destek Olur . Et , Fasulye , Lahana buna benzer yiyeceklerin üzerine 1 kahve kaşığı konur .

Adaçayı : Hormon eksikliğini giderip Gebe kalmayı sağlar . 1 bardak ısısı yüksek suya 3 yaprak Adaçayı 5 dakikalık demlendirilip içilir . Kalbe de güzel gelir . Sıkça içildiğinde bütün bedeni güçlendirir . Döl yatağı hastalığı kalan hanımların ara sıra Adaçayı Oturma Banyosu yapmaları güzel olur . Oturma Banyosu için; 2 avuç dolusu yaprak Adaçayı soğuk suda gece boyunca bekletilir . Ertesi gün kaynama noktasına civarında ısıtılıp banyo suyuna ilave edilir . Banyo suyu böbreklerin üste civarında çıkmalıdır .

Bira Mayası : Bütün salgı bezlerini uyumlu olarak çalıştırır .

Hardal : Bütün hormonları çalıştırır . Sinirleri kuvvetlendirir .

Kimyon : Öfke sistemini kuvvetlendirir . Adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar .

Yulaf Ezmesi : Hormonları düzenler . Vücudun direncini artırır . Sabahleyin kahvaltıda yendiğinde gün boyu tok tutar . Akşamları salep buna benzer içilip yatılabilir .

Vanilya : Cinsel gücün artmasına ne sebeple olur . Vücudu ve sinirleri güçlendirir . Depresyona güzel gelir .

Çam Fıstığı : Gebe kalmayı sağlar . Portakal Elma , Armut buna benzer meyva ya da bir sebze üzerine yenmelidir . Yoksa peklik yapabilir . Bir başına yenmemelidir .

Susam: Tahin olarak yenmelidir . Bütün organların düzenli çalışmasını sağlar .

Ayçekirdeği : Bol ” e ” Vitamini ve ” protein ” ihtiva eder . Cinsel arzuyu artırır . Ayçiçek Yağında da ” e ” Vitamini vardır . Bütün yemeklerde rahatlıkla kullanılabilir .

Çörekotu : Tümsalgı bezlerini çalıştırır . Çorba , ekmek , pide ve kurabiye üstünde ekilerek yenir . Günde 1 tutam yeterlidir .

Defne : Böbrek üstü bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar . Her türlü et ve balık yemeğinde kullanılabilinir .

Karabiber : Bütün vücudu uyarır . Kadında ve Erkekte cinsel arzuyu artırır . Kansızlığı karşılar . Bol idrar söktürür . Sinirleri kuvvetlendirir .

Acı Kırmızı Biber : Bütün salgı bezlerini çalıştırır . Vücuttan su boşaltır . Kadınlarda ve Erkeklerde cinsel talebi artırır .

Kişniş : Kadınlarda adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar . Bütün hormonları çalıştırır . Bebekli annelerin sütünün artmasını sağlar .

Zencefil : Bütün vücudu uyararak bedenen ve ruhen kuvvet kazandırır . Bayan ve Erkekte cinsel talebi artırır .

Kekik : Kadınlarda regl vaktinde ağrısız , krampsız geçmesine yardım eder . Bayan ve Erkekte cinsel arzuyu artırır . Bol idrar söktürür . Kekikle karıştırılmış , bal galip gelmesi organizmayı güçlendirir ve dengeye kavuşturur .

Fesleğen : Kadınlarda Adetin düzenli ve ağrısız olmasını sağlar . Gebe kadınların doğumunu kolaylaştırır .

Ökseotu: Hormon dengesini düzenler , kan basıncını dengeler , Menapoz dönemindeki sorunları da rahat atlatmaya destek olur . Kıtır bitki özsuyu birçok değerlidir . ökseotu güzelce yıkanarak nemli vaziyette mikserde sıkılmalıdır . Bu özsudan 25 damla biraz suyun içerisinde kahvaltıdan yarım saat bir önce ve yatmadan alınmalıdır .

Civanpercemi: Adet kanamaları düzensizliklerinde çayının içilmesi güzel gelir , yumurtalık iltihaplanmalarında Oturma Banyoları alınır . Dölyatağı kaymasında , miyomların giderilmesinde de Oturma Banyoları muvaffakiyet ile kullanılır .

Arslanpençesi : Adet düzensizlikleri , rahim akıntısı , rahim şikayetleri , menapoz çağında etkilidir . Düşük yapmaya yatkın kadınlarda bebeğin rahimdeki durumunu güçlendirir .

Sarıballıbaba : Dölyatağı gevşekliklerinde , dölyatağı kasları yorgunluklarında yararlıdır . 3 aydan bu yana içilmelidir . Rahim ve Adet Düzensizliklerinde günde 2i fincan çayı yeterlidir . Sinirsel uykusuzluklarda ve bütün bayan hastalıklarında muvaffakiyet ile kullanılır .

Çobançantası : Dölyatağı kanamalarında etkilidir .

Renkli Media Sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir