Haberleşme ve İletişim Nedir Türleri Nelerdir?

--- Sponsor Reklamlar ---

Haberleşme, olan biten her şeyi sıcağı sıcağına anlatılması için kullanılan bir yöntemdir. İnsanlar birbirleriyle her konuda konuşur ve haberleşerek yaşamlarını sürdürürler. İletişim ise, haberleşme gibidir. Kişiler birbirleriyle iletişimde kalarak bilgi sahibi olurlar. Bu yüzden sürekli olarak iletişim kurarlar. İnsanlar konuşarak anlaştıkları için diğer insanlarla konuşarak zamanlarını geçirirler ve yalnızlıklarını bu anlamda geçiştirirler. İletişimin iki türü vardır. Bunlardan birinci sözlü iletişim, ikincisi ise sözsüz iletişimdir. Sözlü iletişim konuşarak ve dinleyerek yapılan iletişim türüdür. Sözsüz iletişim ise el ve kol hareketleriyle yapılan iletişimdir. Bazen bir bakışla kendinizi anlatabilir ve durumunuzu izah edebilirsiniz. Örneğin moraliniz bozuksa yüzünüzü asarsınız ve karşınızdaki bir şeyin olduğunu anlar. Sözsüz iletişimdeki el, kol ve jest-mimikler toplumdan topluma değişim gösterir. Bazı hareketler bizde yanlış anlama gelirken diğer toplumlarda normal bir karşılığı olabilir. Teknolojinin hızla gelişmesiyle günümüzde iletişim oldukça kolay bir hale gelmiştir. Televizyonlardan ve internetten anında olup bitenleri öğrenebiliyoruz. Ayrıca telefonun gelişmesiyle her yerde iletişimde kalabiliyoruz. 

Bir önceki yazımız olan Ağırlık ve Kütle Nedir Arasındaki Farklar Nelerdir? başlıklı makalemizde ağırlık kütle farkı, ağırlık nedir ve kütlen nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: iletişim türleri vikipedi, haberleşme ve iletişim nedir, haberleşme nedir, haberleşme iletişim nedir, haberleşme türleri, iletişim ve haberleşme nedir, haberleşme ve iletişim arasındaki fark, internet ve haberleşme cesitleri, haberleşme ve iletişim hakkında bilgi, haberlesmenin cesitleri nelerdir

lussio

Gezer, tozar boş vakit buldukça da yazar.

Haberleşme ve İletişim Nedir Türleri Nelerdir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın