Sponsorlu Bağlantı

Evde Sarma Baklava Nasıl Yapılır ?


Sponsorlu Bağlantı
 

Evde Sakma Baklava Nasıl Yapılır, Malzemeleri Nelerdir, Yapılışı Hakkında Bilgi

Yemek tarifleri denildiğinde ülkemizde Antep ilimizin yeri ve ünü tartışılamaz. Sizlere bu yazımız da Antepli olan ve yemek konusunda becerisi tartışılmaz olan gurme kelimesini tam anlamıyla hak eden İslam Bilgin arkadaşımızın Sarma Baklava Tarifini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Malzemeleri

30 adet baklavalık yufka

500 gram Ceviz yada antep fıstığı ( Tavsiyemiz antep fıstığıdır :)

500 gram margarin ( Sızma Zeytinyağı kullanılabilir.)

700 gram toz şeker.

Yapılışı 

Her bir yufka ikiye katlanır. Katladığımız yufkaların üzerine yağ sürülür. Yufkaların içine tercihinize göre ceviz yada antep fıstığı konularak uçları açık kalacak şekilde  yaprak sarması gibi sarılır. Bütün yufkalar sarıldıktan sonra 4 eşit parçaya kesilerek tepsilere dizilir. Tepsiler 200 derecede ısıtılan fırına konulmadan önce yufkaların üzerine tekrardan yağ sürülür. Fırına konulan baklavalar ortalama 20 – 25 dakikada kızarır. Sıcak halde çıkarılan baklavaların üzerine önceden yapıp ılıttığımız şerbeti dökeriz. Yaklaşık olarak 1 saat dinlendirilen baklavalar yenilmeye hazır hale gelir. Bu tarifimizin en önemli özelliği oldukça hafif ve yapılmasının kolay olmasıdır. Bir çoğumuz bu baklavayı evde kendimiz rahatlıkla yapabiliriz.

Afiyet Olsun

İslam Bilgin

Bir önceki yazımız olan Yıldızname Nedir? Nasıl Bakılır ? başlıklı makalemizde Yıldızname Günahmıdır, Yıldızname Nasıl Bakılır ve yıldızname nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: sarma baklava nasıl yapılır, sarma baklava tarifi, sarma baklava yapılışı, baklava nasıl kesilir, evde sarma baklava, Evde sarma baklava tarifi

Evde Sarma Baklava Nasıl Yapılır ? serdarhan tarafından 17 Kasım 2012 tarihinde , Kadın kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Evde Sarma Baklava Nasıl Yapılır ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!