Evde Sabun Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Sabun Nasıl Yapılır?

Evde Basit ve Doğal Sabun Nasıl Yapılır merak ettiyseniz eğer Renkli Sitem olarak kozmetik ve kimya şirketlerinin kölesi olmadan Evde Kendi Sabunumuzu Nasıl Yapacağınızı anlatmak istiyoruz.
Evlerinizde artık doğal olarak kendi sabunlarınızı yapabilirsiniz. Biraz zor gibi gözükse de bu işi yapabileceksiniz. Öncelikle sizlere dediklerimizi dikkatli şekilde uygulayın ve kendi sabununuzu yapın.

İşte Evde Doğal Sabun Yapım Tarifi

evde-dogal-sabun-yapimi

Sabun Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

 

–          Naoh (Sodyum Hidroksit)

–          Zeytinyağı

–          Termometre

–          Ölçek

–          Su

–          Tencere

–          Isıtma Kabı

–          Koku, boya

–          Şekil verecek kalıp

 

Evde Sabun Yapılışı

 

Isıtma kabına öncelikle 3 ölçek su koyunuz ve ısıtmaya başlayınız. Isınmaya başlayınca yarım ölçek Naoh ekleyerek karıştırınız. Bu Naoh koyarken dikkatli olmanız gereklidir. Yavaşça azar azar koyarak karıştırınız. Ayrı bir kapta  yarım ölçek zeytinyağını kaba koyunuz ve ısıtmaya başlayınız. Isısı 40-42 dereceye gelinceye kadar ısıtınız. Daha sonra Naoh bulunan kabın ısısı 40-42 dereceye geldiğinde zeytinyağı bu karışıma yavaşça eklenerek karıştırılmalıdır. Ardından 10-15 dakika gibi bir süre bu karışım iyice karıştırılmalıdır. Koku veya esans katmak istiyorsanız bu esnada karışıma katabilirsiniz. Ellerinizi yıkarken güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra karışımın altı kapatılmalı bir gün bekletilmelidir. Bekletme esnasında hava almaması gereklidir. 1 gün bekletildikten sonra kaplara dökülür ve kurutulur.
Serdar YILDIRIM
( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir