---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Evde Sabun Nasıl Yapılır?

serdarhan 24 Aralık 2012 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Evde Doğal Sabun Nasıl Yapılır?

Evde Basit ve Doğal Sabun Nasıl Yapılır merak ettiyseniz eğer Renkli Sitem olarak kozmetik ve kimya şirketlerinin kölesi olmadan Evde Kendi Sabunumuzu Nasıl Yapacağınızı anlatmak istiyoruz.
Evlerinizde artık doğal olarak kendi sabunlarınızı yapabilirsiniz. Biraz zor gibi gözükse de bu işi yapabileceksiniz. Öncelikle sizlere dediklerimizi dikkatli şekilde uygulayın ve kendi sabununuzu yapın.

İşte Evde Doğal Sabun Yapım Tarifi

evde-dogal-sabun-yapimi

Sabun Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

 

-          Naoh (Sodyum Hidroksit)

-          Zeytinyağı

-          Termometre

-          Ölçek

-          Su

-          Tencere

-          Isıtma Kabı

-          Koku, boya

-          Şekil verecek kalıp

 

 

Isıtma kabına öncelikle 3 ölçek su koyunuz ve ısıtmaya başlayınız. Isınmaya başlayınca yarım ölçek Naoh ekleyerek karıştırınız. Bu Naoh koyarken dikkatli olmanız gereklidir. Yavaşça azar azar koyarak karıştırınız. Ayrı bir kapta  yarım ölçek zeytinyağını kaba koyunuz ve ısıtmaya başlayınız. Isısı 40-42 dereceye gelinceye kadar ısıtınız. Daha sonra Naoh bulunan kabın ısısı 40-42 dereceye geldiğinde zeytinyağı bu karışıma yavaşça eklenerek karıştırılmalıdır. Ardından 10-15 dakika gibi bir süre bu karışım iyice karıştırılmalıdır. Koku veya esans katmak istiyorsanız bu esnada karışıma katabilirsiniz. Ellerinizi yıkarken güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra karışımın altı kapatılmalı bir gün bekletilmelidir. Bekletme esnasında hava almaması gereklidir. 1 gün bekletildikten sonra kaplara dökülür ve kurutulur.
Serdar YILDIRIM
( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı Yıkanmaz mı ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Renkli Sitem: Evde Sabun Nasıl Yapılır, , sabun yapımı resimli anlatım, sabun nasıl yapılır kimya, evde sabun yapimi, doğal sabun nasıl yapılır, evde sabun nasıl yaparım, için gerekli malzemeler, renkli sabun nasıl yapar, kil sabunu evde nasıl yapılır

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap
Önceki yazıyı okuyun:
tavla-nasil-oynanir
Tavla Oyunu Nasıl Oynanır ?

Kapat