Sponsorlu Bağlantı

Evde Kayseri Pastırması Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)


Sponsorlu Bağlantı
 

Kayseri pastırması nasıl yapılır Tarifi ?

 Günümüzde artık gıda güvenliği eskiye göre daha önem arz etmekte. Bu yüzdendir ki bir çok gıdayı evde kendimizin hazırlaması daha iyi olacaktır. Eski ve güzel tatlardan olan ve Kayseri ilimizle özdeşleşen Pastırmanın Yapılışını sizlere anlatmak istiyoruz.
Pastırma deyince ilk aklımıza Kayseri gelir.Kayserinin Erciyes yaylarında kekik kokusuyla beslenen sığırların etinden yapılan pastırmaların lezzeti bir başkadır. Lezzetli bir ev pastırması nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi?
Gelin beraber pastırma yapalım. Nasıl mı?
Etimizin seçimi çok önemlidir pastırmada tamamen yağsız kara et vaya kuşgömü olacak.
Pastırma yapmaya ilk önce etin üzerinde bulunan yag tabakası temizlemir ve Etin iki tarafına çeşitli yerlerınden bıçakla derin kesiler atmalıyız.Bu kesikleri parmagımız yardımıyla genişletip kaya tuzunu açtığımız kesiler iyice basmalıyız.Etimizin iki tarafına aynı işlemi uygulayalım.
Daha sonra tuzladığımız etin suyunun çıkması için agır bir denge koyup 2-3 gün bekletmeliyiz. Bekleme süresinde etin içinde bulunan kanlı su çıkar. Dengden alıp suyla yıkayıp kurutmaya bırakalım.
 Kuruyan pastırmalık etimizi iyice su ile yıkayıp üzerini evde yaptığımız veya hazır aldığımız çemeni etin üzerine sürüp 2 gün kurutalım.
Artık pastırmamız yemeye hazırdır.İnce İnce dilip servis yapalım
Afiyet Olsun
Fikriye Özrendeci

Bir önceki yazımız olan Araba Boyası Nasıl Parlatılır ? başlıklı makalemizde Araba Boyası Cilalama, Araba Boyası parlatma ve otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: evde pastırma nasıl yapılır, pastırma nasıl yapılır, pastırmanın yapılışı, pastirma tarifi, kayseri ev pastirmasi nasil yapilir, kayseri pastirmasi ev nasil yapiliir, kayseri pastrmas nasl yaplr, Pastırma, pastırma nasıl yapılır kısaca, kayseripastirmasinasil yapilir

Evde Kayseri Pastırması Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) serdarhan tarafından 10 Aralık 2012 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Evde Kayseri Pastırması Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!