Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Balık Beslerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir, Akvaryumda balık bakımının incelikleri , Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır? ve püf noktaları nelerdir sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa bir biçimde vermek istiyoruz.
İnsanlar için bir hobi olan balık, beslemesi ve bakımı oldukça güzeldir. Balık besliyor ve bakımını yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Balık beslemek sadece akvaryuma balıkları atıp izlemekle olmamaktadır. Çünkü balığın aylık ve haftalık bakımını yapmıyorsanız kısa süre içerisinde bu balıkların öleceklerine emin olabilirsiniz.

akvaryum-baliklarim

Evde balık bakımı nasıl yapılır bilmiyorsanız şimdi sizlere kısa ve net bilgiler vereceğiz. Öncelikle gelişigüzel aldığınız balıkları aynı akvaryuma atmayınız. Çünkü bazı balık türleri aynı ortamda yaşayamayabilirler. Bu yüzden satıcılardan bunun bilgisini aldıktan sonra uyumlu balıklardan almaya özen gösteriniz. Akvaryum içerisinde oksijen motorunun, ısıtıcının kesinlikle olması gerekiyor. Bunun dışında süs eşyalarıyla akvaryumunuzu göze güzel gözüken bir hale getirebilirsiniz. Balıklara yemlerini günde bir kere oranlı olarak atınız. Ayda bir akvaryumu boşaltarak temizleyiniz ve iyice durulayınız. Balıklarınız için satılan bazı ilaçlardan alarak akvaryuma önerilen dozlarda aktarınız. Bu balıkların hastalıklara karşı korunmasına ve birbirine hastalık bulaşmasını engelleyecektir. Oksijen motorunu kesinlikle kapatmayınız. Çünkü bu sadece oksijen vermemekte, akvaryumun temiz olmasını da sağlamaktadır.

Serdar YILDIRIM

Ülkemizde Vikipedia gibi kaynakların oluşması için gelin sizlerde bilgilerinizi bizimle paylaşın.
( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir