Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantı

serdarhan tarafından 7 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır.
akvaryum-balik-bakimi

Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Balık Beslerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir, Akvaryumda balık bakımının incelikleri , Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır? ve püf noktaları nelerdir sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa bir biçimde vermek istiyoruz.
İnsanlar için bir hobi olan balık, beslemesi ve bakımı oldukça güzeldir. Balık besliyor ve bakımını yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Balık beslemek sadece akvaryuma balıkları atıp izlemekle olmamaktadır. Çünkü balığın aylık ve haftalık bakımını yapmıyorsanız kısa süre içerisinde bu balıkların öleceklerine emin olabilirsiniz.

akvaryum baliklarim Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde balık bakımı nasıl yapılır bilmiyorsanız şimdi sizlere kısa ve net bilgiler vereceğiz. Öncelikle gelişigüzel aldığınız balıkları aynı akvaryuma atmayınız. Çünkü bazı balık türleri aynı ortamda yaşayamayabilirler. Bu yüzden satıcılardan bunun bilgisini aldıktan sonra uyumlu balıklardan almaya özen gösteriniz. Akvaryum içerisinde oksijen motorunun, ısıtıcının kesinlikle olması gerekiyor. Bunun dışında süs eşyalarıyla akvaryumunuzu göze güzel gözüken bir hale getirebilirsiniz. Balıklara yemlerini günde bir kere oranlı olarak atınız. Ayda bir akvaryumu boşaltarak temizleyiniz ve iyice durulayınız. Balıklarınız için satılan bazı ilaçlardan alarak akvaryuma önerilen dozlarda aktarınız. Bu balıkların hastalıklara karşı korunmasına ve birbirine hastalık bulaşmasını engelleyecektir. Oksijen motorunu kesinlikle kapatmayınız. Çünkü bu sadece oksijen vermemekte, akvaryumun temiz olmasını da sağlamaktadır.

Serdar YILDIRIM

Ülkemizde Vikipedia gibi kaynakların oluşması için gelin sizlerde bilgilerinizi bizimle paylaşın.
( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Nasıl Boyanır ve Parlatılır? başlıklı makalemizde Ayakkabı nasıl boyanır, Ayakkabı Nasıl Cilalanır ve Ayakkabı nasıl parlatılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: evde balık bakımı, balık bakımı nasıl yapılır, evde akvaryum bakımı, akvaryum bakımı nasıl yapılır, balıkların bakımı nasıl yapılır, balık ilaçları nasıl yapılır, balık beslemek uzman tv, balık bakımı, evde balık beslemek, evde balik beslerken nelere dikkat edilir
Sponsorlu Bağlantı
2 sene önce yazılmıştır.
"Evde Balık Bakımı Nasıl Yapılır?" bu yazı 7 Ocak 2013 tarihinde saat 23:39 sularında "Güncel" kategorisinde yayınlanmış olup "serdarhan" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3.236 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

   Arama Kutusu

   DMCA.com
  Sitemizdeki Tüm Makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında Koruma Altında Olup; Kaynak Gösterilerek Dahi Tamamının veya Bir Kısmının İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Tüm Makalelerimiz Özgün İçerik Olup; Yazarlarımız Tarafından Kaleme Alınmaktadır. Sitemizden yararlanan tüm kullanıcılar Kullanım Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır.
  Sitemap | Sitemap İmage | Ping
  Önceki yazıyı okuyun:
  gunluk
  Sevgili Günlük Yoruldum İnsanlardan

  Kapat