En Çok Hangi Yatırım Aracı Kazandıracak

Yatırımlarınızdan Yüksek Kazanç Elde Etme Yolları

Ekonomi Makalelerimizde sizlere 2016 Yılında En Çok Hangi Yatırım Aracı Kazandıracak sorusu sıklıkla bizlere sorulduğu için sizlere konu ile ilgili ayrıntılı bir Renkli Bilgi sunmak istedik.. Malumunuz üzere gerek sermaye piyasaları gerek emlak piyasası olsun olsun yerinde ve zamanında verilen kararlar ile ciddi getiriler elde edebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız diyorsanız borsada sıklıkla kullanılan bir tabir vardır borsa jargonunda beklenti alınır gerçekleşme satılır cümlesi sıklıkla duyulur. Bu yüzdendir ki mantıklı beklentilerle hareket ettiğimiz zaman elimizde bulunan yatırım aracından ciddi getiri sağlamak zor olmasa gerek.

Örneğin ; Borsada yatırım yaparken bir kaç haftalık değil bir iki yıl ileriyi görüp hangi sektörlerin gelişiminin daha iyi olacağını düşünüp o sektör hisseleri içerisinde mali yapı ve yönetimsel olarak en iyi olanların analizini yaptıktan sonra satın almanız durumunda endeks üzeri ciddi getiri imkanınız olabilecektir.

Örneğin; Emlak sektöründe yatırım planlaması yaparken elinizde tutabileceğiniz süre, kira getirisimi yoksa değer artışından mı kazanç sağlayacağınıza karar verdikten sonra kira getirisinin daha yüksek olabileceği yada daha hızlı prim yapabilecek olan konut veya arsa alımı kararı verebilirsiniz. Ayrıca şehirlerin gelişim bölgeleri konusunda tahminlerde bulunarak olası gelişme potansiyeli olan yerlerde imara açılacağını düşündüğünüz arsaları satın alarak piyasa üzeri kazanç elde edebilirsiniz.

Örneğin; Değerli madenler ve emtiadan para kazanmak istiyorsanız ilk yapacağınız küresel piyasaları izlemek olacaktır. Dünya ekonomisindeki belirsizlikler, olumlu ve olumsuz gelişmeler emtia fiyatları üzerinde ciddi anlamda kazanç yada kayıp anlamına gelecektir. Mesela petrol bölgelerinde siyasi bir karışıklık olduğunda yada doğal bir afet olduğunda bu hem petrol piyasasında hemde değerli metaller üzerinde olumlu etkisi olacaktır. Yada ABD ve Avrupa Bölgesinde Q3 benzeri yeni bir parasal genişleme haberi Altın, Gümüş ve Platin Fiyatları Üzerinde yukarı yönlü olumlu etkisi olacaktır. Ayrıntıları takip etmek kazanma ihtimalinizi de artıracaktır.

Unutmayın ki doğru verilen kararlar başarıya atılan imzanız olacaktır.

Bol Kazançlı Günler.
Serdar YILDIRIM
YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

ALTIN ÖĞÜT: okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir