Doğru Makyaj Nasıl Yapılır | Makyaj Yapma Teknikleri

Merhabalar bu yazımızda bayanları ilgilendiren bir konuya değineceğiz Doğru Makyaj Yapma. Evet bu yazımız da doğru makyaj yapma tekniklerin neler olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Hemen hemen her kadın makyaj yapmaktadır. Yapmaktadır ancak yaptığı makyaj doğru mudur? Makyaj yapımında göz önene alınması gereken birçok unsur vardır. Kısaca söz etmek gerekirse; Her şeyden önce yaptığınız makyaj kıyafetinizle uyumlu olmalıdır. Makyaj yaparken gideceğiniz yere göre makyaj yapmalısınız(Yemeğe giderken, Düğüne giderken, Kokteyle giderken, İşe giderken vs. vs.)

Şimdi gelelim işin özüne; Makyaja başlamadan önce cildinize biraz nemlendirici sürün. Daha sonra eğer yüzünüzde kızarıklık yada küçük sivilceler varsa fondöten yardımı ile bunları kapatın ve bir kağıt mendil yardımı ile fazla fondöten’i temizleyin. Daha sonra Transparan toz pudra ile de fondöteni sabitleyin.

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz ve yüzünüzü ince ve uzun göstermek istiyorsanız. Elmacık kemiklerinizin altından başlayarak şakaklarınıza doğru allık sürün. Allığı sürerken yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürmeye özen gösterin

Küçük gözlere sahipseniz gözlerinizi daha iri göstermek için açık renkleri tercih etmelisiniz.  Eğer iri gözlere sahipseniz yapmanız gereken şey koyu renk far ve kalem sürerek istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Ruj sürerken kullandığınız renkli kozmetiğin altına fondöten ile birlikte dudak şeklinizi saklayarak, dudağınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Her dudağa her renk ruj kullanamazsınız. Dudaklarınız ince bir yapıya sahip ise açık renk ruj tercih etmelisiniz ki daha dolgun bir dudak görünümüne sahip olabilesiniz. Yok eğer kalın dudaklara sahipseniz koyu renk ruj tercihi dudaklarınıza daha ince bir görünüm kazandıracaktır.

Yazın göz kaleminizin akmasını engellemek ve rujunuzun kalıcı olmasını sağlamak için kozmetik ürünlerinizi buzdolabında muhafaza etmek daha iyi olacaktır.

One thought on “Doğru Makyaj Nasıl Yapılır | Makyaj Yapma Teknikleri

  1. Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır sorusunun yanıtını her zaman merak etmişimdir. Ayrıca Cilt Kusurlarını Gideren Makyaj Hileleri Hakkında Bilgi verirmisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir