Sponsorlu Bağlantı

Bursa TOKİ Evleri 2014


Sponsorlu Bağlantı
 

Bursa Projeleri 2014

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz Bursada Toki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2014 Yılında Bursada Toki Projelerinin devam ettiği yerlerin başında özellikle TOKİ Kestel ve Karacabey Projeleri gelmektedir. Kestel TOKİ Projesinde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki yüzlerce aile kentsel dönüşüm ile yeni ve güvenli konut sahibi olmaktadır. Ayrıca Bursa şehir merkezinde devam eden  projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki Bursalılar için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Renkli Sitem olarak önümüzdeki dönemde özellikle şu bölgelerde TOKİ Projelerinin yapılmasının mantıklı olacağını düşünmekteyiz.

Bursada  TOKİ Projesi Devam Eden ve Tamamlanan Yerler

 • Kestel 1.Bölge  Konut Uygulaması (Alt ve Dar Gelir Grubu Konut Projesi )
 • Hamitler 2. Etap Konut Uygulaması
 • Karacabey Konut Uygulaması (Kentsel Yenileme)
 • Merkez Yıldırım Konut Uygulaması
 • Osmangazi Konut Uygulaması (Kentsel Yenileme)
 • Orhangazi Alt Gelir Grubu Konut Projesi

Bursada Yeni  TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

 • Kestel Bölgesi Yeni Etaplar
 • İnegöl Konut Projesi Yeni Etaplar
 • Karacabey ve Osmangazi  Konut Uygulaması (Kentsel Yenileme) Yeni Etaplar
 • Ayrıca Nilüfer, Orhangazi İlçelerinde Yeni Projelerin yapılması mantıklı olabilir.

Bölgelerinde yeni projelerin yapılma ihtimali olabilir. Bu durum sayesinde hem alt orta gelir seviyesi vatandaşlarımız çağdaş konutlarda yaşama şansına sahip olacaktır, hemde bu bölgelerde arsa ve konut yatırımı yapanlar karlı olacaktır.

Bursa Toki Konut Projelerinde Alt ve Orta Gelir Seviyesinde TOKİ Konut Fiyatları  75 000 ile 200 000 Lira arasında bulunmaktadır.

Serdar YILDIRIM

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır Ticari Taksi Plakası Fiyatları başlıklı makalemizde 2013, Diyarbakır Taksi Fiyatları ve Plaka Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: Bursa tokı, bursa tokı evlerı, bursa toki evleri 2013, tokı bursa, bursa toki 2013, bursa toki projeleri 2013, bursada yeni yapılacak toki evleri, bursada yeni yapilacak tokiler, bursa toki 2013 projeleri, bursa 2013 toki projeleri

Bursa TOKİ Evleri 2014 serdarhan tarafından 11 Aralık 2012 tarihinde , Ekonomi kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
  yeni 10
Benzer Konular
Bursa TOKİ Evleri 2014 isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
2 responses to “Bursa TOKİ Evleri 2014”
 1. nodar diyor ki:

  ev istiyorum

 2. adil özkeskin diyor ki:

  bursa toki evlerinden faydalanmak istiyorum yeni yapılacak projeleri ne zaman yapılacak bilgi nasıl alabiliriz yetkili makamlara nasıl ulaşabiliriz

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!