Bilgisayarıma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizleyebilirim ?

Bilgisayardaki Virüsler Nasıl Temizlenir?

Bilgisayara Virüs Bulaşmasını Nasıl Engelleriz, Önleriz ve Bilgisayarıma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizleyebilirim sorularının yanıtlarını vermek istiyoruz.
Bilgisayarda yer alan virüsler, zaman içerisinde bilgisayarlarınızın kasılmasına ve donmasına neden olacaktır. Bu yüzden öncelikle dolaştığımız sitelere, indirdiğimiz dosyalara, yüklediğimiz dosyalara dikkat etmemiz gerekiyor.

Çünkü bilinçsiz bir şekilde internetten dosya indiren kişiler farkında olmadan bilgisayarlarına virüs bulaştırmaktadırlar. Piyasada ücret karşılığı satılan birçok virüs programı bulunmaktadır.. Bu programlar sayesinde bilgisayarınıza giren virüsleri silebilirsiniz. Ayrıca bu programların internet security yani, internet güvenliği adı altında farklı sürümleri de mevcuttur. Bunlar ise bilgisayara internet üzerinden bulaşacak virüsleri engellemektedir. Bilgisayarınızı bu ücretli yazılımlar aracılığıyla güvenli hale getirebilir ve bulaşan virüsleri kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Bilgisayarınıza yüklemeye çalıştığınız bir dosya eğer virüslüyse, program devreye girerek virüs olduğunu sizlere söyleyerek uyarı verecektir. Virüs bilgisayarınıza bulaştıktan sonra sadece donma ve kasma gibi problemlere sebebiyet vermeyebilir. Ayrıca bilgisayarın donanım bölümü de zarar verebilmektedir. Bu yüzden bu konuya oldukça dikkat etmeniz gereklidir. Bazı virüsler bulaştığı bilgisayarı anında çökertebilmektedir. Eğer buna benzer durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, dikkatli olmanızı ve her dosyayı indirmemenizi öneriyoruz.

( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir