Sponsorlu Bağlantı

Bilgisayarıma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizleyebilirim ?


Sponsorlu Bağlantı
 

Bilgisayardaki Virüsler Nasıl Temizlenir?

Bilgisayara Virüs Bulaşmasını Nasıl Engelleriz, Önleriz ve Bilgisayarıma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizleyebilirim sorularının yanıtlarını vermek istiyoruz.
Bilgisayarda yer alan virüsler, zaman içerisinde bilgisayarlarınızın kasılmasına ve donmasına neden olacaktır. Bu yüzden öncelikle dolaştığımız sitelere, indirdiğimiz dosyalara, yüklediğimiz dosyalara dikkat etmemiz gerekiyor.

Çünkü bilinçsiz bir şekilde internetten dosya indiren kişiler farkında olmadan bilgisayarlarına virüs bulaştırmaktadırlar. Piyasada ücret karşılığı satılan birçok virüs programı bulunmaktadır.. Bu programlar sayesinde bilgisayarınıza giren virüsleri silebilirsiniz. Ayrıca bu programların internet security yani, internet güvenliği adı altında farklı sürümleri de mevcuttur. Bunlar ise bilgisayara internet üzerinden bulaşacak virüsleri engellemektedir. Bilgisayarınızı bu ücretli yazılımlar aracılığıyla güvenli hale getirebilir ve bulaşan virüsleri kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Bilgisayarınıza yüklemeye çalıştığınız bir dosya eğer virüslüyse, program devreye girerek virüs olduğunu sizlere söyleyerek uyarı verecektir. Virüs bilgisayarınıza bulaştıktan sonra sadece donma ve kasma gibi problemlere sebebiyet vermeyebilir. Ayrıca bilgisayarın donanım bölümü de zarar verebilmektedir. Bu yüzden bu konuya oldukça dikkat etmeniz gereklidir. Bazı virüsler bulaştığı bilgisayarı anında çökertebilmektedir. Eğer buna benzer durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, dikkatli olmanızı ve her dosyayı indirmemenizi öneriyoruz.

( Renkli Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir önceki yazımız olan Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Renkli Sitem: bilgisayarımdan virüsleri nasıl temizlerim, bilgisayarıma polis virüsü bulaştı, bilgisayar ve internet güvenliği, bilgisayardaki virüsleri nasıl temizleyebilirim, internetten bulaşan virüsleri nasıl temizleyebilirim, pas ve kuh olmus birseyi nasil temizleyebilirim, polis virusu girdi internet kasıyor, polis virüsü nasıl bulaşır

Bilgisayarıma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizleyebilirim ? serdarhan tarafından 18 Aralık 2012 tarihinde , Teknoloji kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Bilgisayarıma Bulaşan Virüsleri Nasıl Temizleyebilirim ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!