Bilgisayarda Ekran Resmi Nasıl Çekilir ?

Sponsorlu Bağlantı

serdarhan tarafından 1 Aralık 2012 tarihinde yazılmıştır.
ekran görüntüsü alma

BİLGİSAYARDAN EKRAN RESMİ NASIL ÇEKİLİR?

Bilgisayardan , , , Ekran Fotoğrafı çekme ve kaydetmeye dair kafanıza takılan soruların yanıtlarını özet bir biçimde vermek istiyoruz.

Çoğu zaman bilgisayarımızda yapacağımız işlemler için ekran resmi gerekir. Bunu yapabilmekse son derece kolaydır. Ayrıca ekran resmini çekebilmenin birbirinden değişik ve pratik birkaç yolu var. İşte onlardan bazıları:

İlk olarak bilgisayarın klavyesinde Prnt Scrn ve ya Prınt Screen gibi ifadelerle yer alan tuş ile bu işlemi gerçekleştirmemiz mümkün. Tuşa bastığımız anda o an ekranda neyin görüntüsü varsa onu almamızın sağlanmasının ardından Paint’i açarak ctrl+v ye basmamız ya da mouse’yi sağ tıklayarak kopyala yapıştır yöntemi sayesinde resmimizi Paint’te görebiliriz. Ardından görüntüyü gerekli düzenlemeleri yaparak ya da olduğu gibi bilgisayarımıza kaydetmemiz mümkün.

Ekrandan görüntü alabilmemizin bir diğer yolu da bunun için oluşturulmuş programlardır. Bu programlar sayesinde resim ya da video görüntüsü alabilmemiz ve üzerinde değişiklikler yaparak bilgisayarımıza kaydetmemiz mümkün. CamStudio, Free Screen Recorder, Game Cam, Fraps bu programların başında geliyor.

Farklı birçok yolu olan ekran resmini kaydetmenin bilgisayar kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar ise anlatmakla bitmez. Son olarak resmini çektiğimiz ekran resmini bilgisayarımızın hafızasında saklayarak sonra ki zamanlarda üzerinde değişiklikler yaparak yeni bir işlemde de kullanabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Retweet Nedir ? Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde Retweet, Retweet Nasıl Yapılır ve Retweet Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: bilgisayar resmi, bilgisayarda ekran resmi nasıl çekilir, bilgisayar ekran resmi nasıl çekilir, ekran resmi, ekran resmi nasıl çekilir, bilgisayar ekranı nasıl çekilir, bilgisayarda ekran fotoğrafı nasıl çekilir, bilgisayarın ekran resmi nasıl çekilir, bilgisayarın ekranı nasıl çekilir, Laptop ekran resmi çekme
Sponsorlu Bağlantı
2 sene önce yazılmıştır.
"Bilgisayarda Ekran Resmi Nasıl Çekilir ?" bu yazı 1 Aralık 2012 tarihinde saat 18:18 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "serdarhan" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3.189 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

   Arama Kutusu

   DMCA.com
  Sitemizdeki Tüm Makaleler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Kapsamında Koruma Altında Olup; Kaynak Gösterilerek Dahi Tamamının veya Bir Kısmının İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Tüm Makalelerimiz Özgün İçerik Olup; Yazarlarımız Tarafından Kaleme Alınmaktadır. Sitemizden yararlanan tüm kullanıcılar Kullanım Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır.
  Sitemap | Sitemap İmage | Ping
  Önceki yazıyı okuyun:
  retweet nedir
  Retweet Nedir ? Nasıl Yapılır ?

  Kapat