---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Banko Asistanı (Gişe Elemanı ) Nedir Ne İş Yapar?

lussio 18 Nisan 2013 1
--------- Sponsor Reklamlar ----------

, bankalarda gişelerde oturan ve hesap açma, hesap kapama, havale, EFT, para yatırma, para çekme, çek-senet işlemleri ve daha birçok işlemleri yapan kişilerdir. Bu kişiler daha çok üniversite mezunları tarafından tercih edilir ancak son zamanlarda KPSS puanlarıyla da bu bölümler doldurulmaktadır. Bunun dışında birçok şubelerde yatırdığınız elektrik, su, İnternet ve telefon gibi faturalar yine banko asistanları yani gişe elemanları tarafından yapılan işlemlerdir. Gişe elemanları işe ilk girdiklerinde genelde asgari ücretle başlarlar ve çalışma performanslarına göre ücret alırlar. Bu ücret çalışma yeterliliğine göre yükselebilir ve artabilir. Günümüzde birçok bankanın müdürü ve müdür yardımcısı mevcuttur. Bu kişiler genelde banko asistanlığından yükselmiş kişilerdir. Yükselebilmek için sınavlara ve çalışma yeterliliklerine göre ihtiyaç duyulur. Günümüzde banko asistanları yaklaşık olarak 1200-1300 Türk lirası olarak maaşla işe başlamaktadırlar. Ancak bu ücret bankaya göre düşebilir veya artabilir. Özel bankaların çok olması durumuyla tam ve kesin bir ücret belirtemiyoruz.

Ziraat Bankası Banko Asistanlı İşe Alımları İle İlgili Yazmış Olduğumuz Diğer Konulara da Bakmanızı Öneririz;

2013 Ziraat Bankası Banko, Gişe Asistanlığı Sınavları Alımları Ne Zaman

2013 Ziraat Bankası Banko Asistanlığı Başvuru Şartları

Bir önceki yazımız olan Çorum TOKİ Evleri 2014 başlıklı makalemizde 2013, Çorum TOKİ Evleri ve Çorum Toki Projeleri 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: gişe asistanı ne iş yapar, banko asistanı ne iş yapar, , gişe yetkilisi ne iş yapar, araştırma görevlisi ne iş yapar, banko gorevlısı ne ıs yapar, banka gie asistan ne i yapar, büro asistanı ne iş yapar, gişe görevlisi ne iş yapar, banka görevlisi nasıl olunur

1 Yorum var »

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap
Önceki yazıyı okuyun:
atom bombası
Hidrojen ve Atom Bombası Nedir?

Kapat