02.12.2012  serdarhan

Baca Temizliği Nasıl Yapılır ?

--- Sponsor Reklamlar ---

BACA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Soba, Baca Temizliği Nasıl Yapılır ? Ev ve Apartman Bacası Temizleme işlemi nasıl yapılır kısaca sizlere özetlemek istiyoruz.

Özellikle kış aylarında evlerinde ısınmak için soba kullananların bacalarının çekiyor olması ve baca temizliği oldukça önemlidir. Zira temiz bir baca kışın soba yakan ailelerde zehirlenmeleri en aza indirgemek için temel kuralların başında gelmektedir.

İlk olarak bacayı kullanarak ne yakacak olursak olalım yanmanın sonucunda bacamızda bir miktar kurum oluşur. İşte bu yüzden bacamızın temizliğinden emin olmak için belirli aralıklarla bacamızı temizletmeli, sık sıkta kontrol etmeliyiz.

Baca temizliği sanıldığı kadar kolay bir iş olmadığından dolayı bu işi yapan firmalarla anlaşmalı, baca temizliği ve kontrolünü bu alanda uzmanlaşmış kişilere bırakmalıyız.

Temizlik için gereken alet ve ekipmanlarımızı hazır bulundurmalı, görevli olan kişiye bu anlamda yardımcı olmalıyız.

Bacaların çuval ya da benzeri araçlarla temizlenmesi önlenmeli, bu işlem için özel olarak üretilen vakum makineleri tercih edilmelidir.

Görevli işini bitirdikten sonra firma bilgilerinin bulunduğu sertifikayı görevliden istemeyi unutmayın.

Ve en önemlisi rüzgârın yoğun olduğu günlerde sobanızı yakmamaya özen gösterin. Bununla birlikte doğalgaz olan binalarda ise bacaların yılda bir kez kontrol edilerek temizliğinin yapılmasını sağlayın.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Nasıl Seçilir ? başlıklı makalemizde Hamilelik Elbise Seçimi, Hamilelik Kıyafet Seçimi ve Hamilelik Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: baca temizliği nasıl yapılır, soba borusunu ne temizler, soba bacasini ne temizler, bacayı ne temizler, baca nasıl temizlenir, Soba borularını ne temizler, soba borusu nasıl temizlenir, soba borusu temizleme, soba boruları nasıl temizlenir, soba borusu temizlemek

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları

Bir Cevap Yazın

Renkli Sitem

© Tüm Hakları saklıdır. 2014 - 2015