Sponsorlu Bağlantı

Antalya TOKİ Evleri 2014


Sponsorlu Bağlantı
 

Antalya Projeleri 2014

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz Antalyada Toki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2014 Yılında Antalyada Toki Projelerinin devam ettiği yerlerin başında özellikle TOKİ Çıplaklı Projesi gelmektedir. Çıplaklı TOKİ Projesinde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki yüzlerce aile kentsel dönüşüm ile yeni ve güvenli konut sahibi olmaktadır. Ayrıca Antalya şehir merkezinde devam eden  projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki Antalyalılar için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Renkli Sitem olarak önümüzdeki dönemde özellikle şu bölgelerde TOKİ Projelerinin yapılmasının mantıklı olacağını düşünmekteyiz.

Antalyada  TOKİ Projesi Devam Eden ve Tamamlanan Yerler

  • Merkez Çıplaklı Projesi Alt ve Dar Gelir Grubu Konut Projesi
  • Merkez Sütçüler  Konut Uygulaması (Kentsel Yenileme)
  • Kepez 1Konut Uygulaması
  • Kepez 2 Konut Uygulaması

Antalyada Yeni  TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

  • Merkez Çıplaklı Konut Projesi Yeni Etaplar
  • Merkez Sütçüler Konut Projesi Yeni Etaplar
  • Serik Dar ve Orta Gelir Konut Uygulaması
  • Alanya ve Kaş İlçelerinde Yeni Projelerin yapılması mantıklı olabilir.

Bölgelerinde yeni projelerin yapılma ihtimali olabilir. Bu durum sayesinde hem alt orta gelir seviyesi vatandaşlarımız çağdaş konutlarda yaşama şansına sahip olacaktır, hemde bu bölgelerde arsa ve konut yatırımı yapanlar karlı olacaktır.

Antalya Konut Projelerinde Alt ve Orta Gelir Seviyesinde TOKİ Konut Fiyatları  75 000 ile 180 000 Lira arasında bulunmaktadır.

Sevdar YILDIRIM

Bir önceki yazımız olan Antalya Ticari Taksi Plakası Fiyatları başlıklı makalemizde 2013, Antalya Taksi Fiyatları ve Plaka Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: antalya toki evleri, antalya toki evleri 2013, Antalya toki evlerı fıyatları, toki evleri antalya 2013, antalya toki 2013, toki evleri antalya, antalya toki evleri nerede, antalyada yeni yapılacak toki evleri, antalya toki evleri sütçüler, antalya sütçüler toki evleri

Antalya TOKİ Evleri 2014 serdarhan tarafından 9 Aralık 2012 tarihinde , Ekonomi kategorisine eklenmiştir.

Sponsorlu Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Antalya TOKİ Evleri 2014 isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!