Adana TOKİ Evleri 2017

Adana Projeleri 2016

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz Adanada Toki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2016 Yılında Adanada Toki Projelerinin devam ettiği yerlerin başında özellikle TOKİ Seyhan Barış Mahallesi  Projesi gelmektedir. Seyhan Barış Mahallesi TOKİ Projesinde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki yüzlerce aile kentsel dönüşüm ile yeni ve güvenli konut sahibi olmaktadır. Ayrıca Adana şehir merkezinde devam eden  projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki Adanalılar için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Renkli Sitem olarak önümüzdeki dönemde özellikle şu bölgelerde TOKİ Projelerinin yapılmasının mantıklı olacağını düşünmekteyiz.

Adanada  TOKİ Projesi Devam Eden ve Tamamlanan Yerler

  • Sarıçam Sulucak Projesi
  • Merkez Yüreğir Aksantaş Alt Gelir Grubu Konut Uygulaması
  • Kozan Alt Gelir Grubu Konut Uygulaması
  • Seyhan Gürselpaşa
  • Kargakeç 2. Bölge Projesi
  • Seyhan Zincirli Bağlar

Adanada Yeni  TOKİ Projesi Olabilecek Yerler

  • Seyhan Barış Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi
  • Karaisalı Yeni Toki Etapları
  • Adana Yüreğir Kentsel Dönüşüm Projesi
  • Kozan İlçesi Kentsel Dönüşüm Projeleri yapılması mantıklı olabilir.

Bölgelerinde yeni projelerin yapılma ihtimali olabilir. Bu durum sayesinde hem alt orta gelir seviyesi vatandaşlarımız çağdaş konutlarda yaşama şansına sahip olacaktır, hemde bu bölgelerde arsa ve konut yatırımı yapanlar karlı olacaktır.

Adana Konut Projelerinde Alt ve Orta Gelir Seviyesinde TOKİ Konut Fiyatları  90 000 ile 250 000 Lira arasında bulunmaktadır. Ayrıca Üst Gelir Seviyesi Projelerde 200 000 lira ile 350 000 Lira arası bedellerde konut sahibi olabilirsiniz.

Serdar YILDIRIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir