2016 Yılında Borsada Yatırım Yapılabilecek Sektörler

2016 Borsada Kazandırabilecek Sektörler

Yatırımlarını menkul kıymetlerde değerlendirmek isteyenlerden risk ve getiri tercihi yüksek olanların tercihlerinin başında hisse senedi yatırımları gelmektedir. Hisse senedi yatırımlarında ise yatırım planlaması yapılırken doğru ve gerçekçi bir yatırım planlaması ile geleceğe dönük tutarlı öngörülerle hareket ederek yatırım yaptığınızda ciddi kazançlar elde etmeniz çok ta zor değil. Ülkemizde 2001 krizi ve 2008 krizi sonrasında yatırımlarını doğru sektör ve hisse senetlerine yapan yatırımcılar kar hanelerine oldukça iyi kazançları yazdılar. Bu yüzdendir ki hisse senedi alımlarınızı yapmadan önce ciddi bir araştırma yapıp elde ettiğiniz bilgileri mantık süzgecinden geçirdikten sonra yatırım yapacağınız sektörleri belirleyin. Mantık olarak üç ana sektörden de portföyünüzde bir adet mali sektör bir adet hizmetler ve bir sanayi sektörü hisse senedi bulunması mantık açısından uygun olacaktır. 2016 yılı eğer global piyasalarda bir bozulma olmazsa İMKB için güzel geçecek bir yıl olacaktır. 2016 Yılında Hisse Senetleri Piyasasında özellikle Yapı Sektörü Hisse Senetlerinde ve Beyaz Esya, Otomotiv Hisse Senetlerinde güzel bir yıl olacak gibi görünüyor. Bu yüzden seçici olmak kaydıyla bu sektörlerde yatırım yapılabilir. Ayrıca kendim yatırım yapmamakla birlikte mali sektör hisse senetlerinde özellikle banka ve bazı holding hisselerinde alım yapmak mantıklı olacaktır.

2016 Yılında Yatırım Yapılacak Sektörler

  • Çimento ve İnşaat Hisse Senetleri
  • Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hisse Senetleri
  • Banka ve Katılım Bankası Hisse Senetleri
  • Beyaz Esya Hisse Senetleri
  • Otomotiv Hisse Senetleri

Yatırım Kararlarınızı Risk ve Beklentileriniz Dahilinde Mantık Süzgecinizden Geçirerek Yapın ve Asla Tüyolarla Hareket Etmeyin..
Serdar YILDIRIM
YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

ALTIN ÖĞÜT: okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir