2017 TOKİ Konutları

2016 TOKİ Projeleri Hakkında Bilgi

Kuruluşu 1984 yılında 2985 Sayılı Toplu Konut Kanununa dayanan TOKİ yıllar boyunca çok faal bir konumda olmayıp 2003 yılı ve sonrasında başlatılan ve 2009 yılına kadar devam eden Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği sonrası Alt ve Orta Gelir Düzeyindeki yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Özellikle gelir seviyesi çok yüksek olmayan ailelere düşük taksitler ve peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sağlayan Toplu Konut İdaresi yılda 600 000 civarı konut ihtiyacının olduğu ve gerek kentsel dönüşüm gerekse nitelikli konut ihtiyacından dolayı acil durumda olan 3 Milyon civarında konutun yapılmasında öncü rol oynamaktadır.

Ülkemizde konut ihtiyacının had safhalarda olduğu bölgelerinden olan en büyük şehrimiz Ankarada , İstanbulda , Bursada, Diyarbakır daToki Projeleri ile bir çok alt ve orta gelir düzeyinde aile konut sahibi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. 2016 Yılında ülke genelinde devam eden projelerde Alt ve Orta Gelir Seviyesindeki onbinlerce aile kentsel dönüşüm ile yeni ve güvenli konut sahibi olmaktadır. Ayrıca Türkiye genelindeki şehir merkezlerinde devam eden  projelerde Orta ve Üst Gelir Seviyesindeki Bursalılar için konut sahibi olma fırsatı bulunmaktadır.

Sitemizde TOKİ 2016 Konut Projeleri ile ilgili olarak aşağı iller hakkında bilgi notlarımız hazırlanmış olup sizlerde yorumlarınız ve yaşadığınız yerde nerede TOKİ projesi yapılmasını ve hangi fiyat aralığında olması istediğinizi belirtebilirsiniz.

 

TOKİ Kampanyaları hakkında sizlerde merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Sevdar YILDIRIM

One thought on “2017 TOKİ Konutları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir